Газпром знову не виконує зобов`язання за транзитним контрактом

26 жовтня 2017 року, м.Київ  —  ПАТ «Газпром» продовжує не виконувати технічні зобов`язання за контрактом на транзит газу з НАК «Нафтогаз України» щодо дотримання тисків газу в магістральних газопроводах на вхідній точці ГВС «Суджа», які знаходяться на російсько-українському кордоні.

 

За даними Центрального диспетчерського департаменту ПАТ «УКРТРАНСГАЗ», з початку року недотримання Газпромом контрактних тисків (60-65 кгс/см2) було зафіксовано протягом 259 діб (88%) на точці входу ГВС «Суджа» транзитних магістральних газопроводів в українську ГТС. Нині тиск становить лише 55,8 кгс/см2.

 

Відповідно до принципів відкритості і прозорості Укртрансгаз вчергове проінформував постійно діючу моніторингову групу Європейської Комісії про систематичне порушення з боку Газпрому зобов’язань за контрактом транзиту природного газу територією України, що створює ризики для забезпечення безперебійного транзиту до країн ЄС.

 

За 9 місяців цього року через територію України до країн ЄС та Молдови протранзитовано 70,4 млрд куб. м російського газу. Це рекордний показник за останні 9 років.

 


Поділитися