Укртрансгаз проводить шостий комплекс планових ремонтних робіт на транзитних газопроводах

З 11 по 13 липня 2017 року оператор української газотранспортної системи проводить шостий в поточному році комплекс планово-профілактичних та ремонтних робіт (ППР) на транзитних магістральних газогонах (МГ), повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».


 
Цей комплекс робіт включає проведення ППР по газопроводу "Союз" (КС Борова, КС Машівка, КС Олександрівка, КС Гайсин, КС Гусятин, КС Хуст), а також передбачає виконання вогневих робіт із під`єднання технологічної перемички між виходом КС Задніпровська (МГ КАЧБ) та КС Кременчук (МГ Союз) на правому березі р. Дніпро.


 
У зв`язку з цим, узгоджено відключення ділянки магістрального газопроводу «Союз» (1724−1754 км), і відповідно, заплановано суттєве зменшення обсягу транзиту російського газу територією України.


 
На період проведення робіт прийом природного газу в українську ГТС з Російської Федерації обмежено до 230 млн м3/добу (через ГВС Суджа), а транспортування блакитного палива до європейських країн (через ГВС Берегово, Теково, Ужгород) – до 220 млн м3/добу.

 

Додатково інформуємо, що виконання другої частини комплексу №6 із зупинки газопроводу-відводу на Угорщину Ду1400 для врізання дублюючого січного крана перенесено на жовтень 2017 року.


План проведення планово-профілактичних та ремонтних робіт на транзитних газопроводах в 2017 році був узгоджений між Укртрансгазом, Газпромом та операторами ГТС європейських країн на спільній диспетчерській нараді, що відбулась 15 грудня 2016 року в Санкт-Петербурзі (Росія). На черговій нараді диспетчерів, яка відбулась 4 квітня поточного року в м. Лангелойс (Австрія), було затверджено скориговані терміни виконання ППР в поточному році.


 
На сьогодні уже проведено 5 комплексів планово-профілактичних та ремонтних робіт на транзитних газопроводах, всього в 2017 році заплановано виконати 13 комплексів ППР.
 

 

Довідково про ППР: 

 

З метою своєчасного виконання контрактних зобов’язань на диспетчерських нарадах встановлюються спеціальні проміжки часу (у літній період), у які всі країни-учасниці планують проведення на своїй території ремонтних робіт, що обмежують транспортування газу.

 

Кожна з країн-учасниць збирає дані про необхідність виконання ремонтних робіт на своїй ГТС: терміни виконання, відбір, максимальна продуктивність системи тощо.

 

Після чого, на основі наданих проектів розробляється єдиний синхронізований план-графік ППР по всій інтегрованій газотранспортній системі Європи.

 

У визначений час об’єми газу, що транспортуються однією з газотранспортних систем, перерозподіляються по інших ГТС, і синхронно по всій протяжності газогону проводяться планово-профілактичні роботи. Таким чином, вдається суттєво знизити технологічні витрати природного газу.

 


Поділитися