Укртрансгаз навчився виробляти енергію від сили потоку газу

23 березня 2017 року, м. Київ – Оператор газотранспортної системи продовжує впроваджувати альтернативні методи виробництва електричної енергії у виробничий процес, спеціалісти філії УМГ«ХАРКІВТРАНСГАЗ» навчились виробляти енергетичний ресурс під час транспортування газу, розповідають у відділі зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ"УКРТРАНСГАЗ".

Даний проект реалізований на території газорозподільної станції № 7 Дніпропетровського проммайданчика Запорізького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів через яку постачається газ для споживачів правого берега міста Дніпра.

Особливістю роботи цієї станції є те, що в технологічну схему введено турбодетандерну установку.

«Під час утилізації надлишкових газів на вході в турбогенераторну установку і на виході є проходження потоку газу через лопаті турбогенератора, де утворюється крутний момент, що передається на вал генератора, який виробляє електричну енергію. Потім вона розподіляється через розподільний пристрій в розріз кабельної лінії», - пояснює головний енергетик філії УМГ«ХАРКІВТРАНСГАЗ» Ігор Коваленко.

Вироблена електроенергія використовується на власні потреби газорозподільної станції, турбогенераторної установки та газокомпресорної станції «Краснопілля».

Після проведення технічної наради та дослідно-експериментальної експлуатації турбодетандерної установки було прийнято оптимальні технічні параметри для її роботи, що дозволило додатково відмовитись від використання природного газу на роботу установок підгріву транспортованого блакитного палива.

За словами Ігоря Коваленко такі новації не вплинули на якість природного газу, який регламентується вимогами Кодексу ГТС.

Для більш ефективного використання турбодетандерної установки та завантаження вільних потужностей цієї установки під час реконструкції котельні компресорної станції «Краснопілля» було реалізовано проект і технічно впроваджено використання електричного котла потужністю 50 кВт, що дало можливість економити паливний газ для підігріву теплоносія.

Завдяки використанню турбодетандерної установки під час проходження опалювального сезону економічний ефект в грошовому еквіваленті становить близько одного мільйона гривень. 

Нагадаємо, менше місяця тому ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» запустив у експлуатацію сонячну електростанцію. 


Поділитися