У 2016 році транзит природного газу для європейських споживачів зріс на 23%

03 січня 2017 року, м. Київ – У 2016 році транзит природного газу через українську газотранспортну систему для європейських споживачів зріс на 23% і склав 82,2 млрд.куб.м природного газу, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

Зокрема у грудні 2016 року, для потреб споживачів Європи було протранспортовано 8,4 млрд.куб.м, що на 25% більше за показники аналогічного періоду попереднього року.

За оперативною інформацією станом на сьогоднішній день добовий обсяг транзиту блакитного палива для європейських споживачів складає 245,6 млн.куб.м.

Традиційно заявки на транспортування газу територією України виконується своєчасно та у повному обсязі.

Водночас ПАТ «УКРТРАНСГАЗ», на відміну від ВАТ «Газпром», витримує контрактні тиски на українських прикордонних газовимірювальних станціях.

Як повідомляє центральний диспетчерський департамент українського оператора газотранспортної системи, ВАТ «Газпром» не витримує контрактний тиск на російській прикордонній ГВС Суджа, де станом на 10 ранку за київським часом, тиск в сторону України становив лише 54,1 атмосфери, що на 10% нижче за контрактні умови.

Нагадаємо, у грудні Україну відвідала моніторингова місія Європейської Комісії, яка вивчила повний пакет інформації щодо руху природного газу через українську газотранспортну систему, в тому числі дослідила проблему неналежного рівня тиску на російських прикордонних газовимірювальних станціях.


Поділитися