Україну відвідала європейська моніторингова місія по контролю за транзитом природного газу

28 грудня 2016, м. Київ — Минулого тижня з робочим візитом Україну відвідала моніторингова місія Європейської Комісії по контролю за станом транзиту природного газу для європейських споживачів, яка вивчила повний  пакет інформації щодо руху природного газу через українську газотранспортну систему, в тому числі дослідила проблему неналежного рівня тиску на російських прикордонних газовимірювальних станціях.

За результатами зустрічі сторони погодили план дій на випадок погіршення ситуації з постачанням природного газу, а також дійшли згоди щодо розширення переліку інформації, які щодня надсилаються ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» на адресу Єврокомісії, включаючи дані щодо рівня тиску на точках входу та виходу з ГТС України.

По запиту моніторингової місії ПАТ “УКРТРАНСГАЗ” надало доступ до всіх об’єктів вітчизняної ГТС. Натомість російська сторона, яка була запрошена для співпраці з моніторинговою місією Європейської Комісії, жодної інформації не надала. 

Станом на сьогоднішній день за інформацією центрального диспетчерського департаменту ВАТ “Газпром” продовжує порушувати контрактні умови по транзиту природного газу до Європи. 

«Газпром продовжує порушувати контрактні тиски: на російській станції Суджа зафіксовано його різке зниження на 9% від норми. Незважаючи на це, Україна виконує транзитну заявку та забезпечує необхідні тиски на західному кордоні», - проінформував сьогодні начальник відділу звязків з громадськістю та пресою ПАТ“УКРТРАНСГАЗ” Максим Білявський.

Нагадаємо, оператор української газотранспортної системи з жовтня 2015 року надає Європейській Комісії постійний доступ в режимі онлайн до інформації щодо потоків природного газу та рівня бронювання потужності з метою забезпечення.  


Поділитися