Укртрансгаз продовжує оновлювати автопарк: придбано 82 нових пікапи

12 грудня 2016 року, м. Київ – Оператор газотранспортної системи України продовжує оновлювати свій автомобільний парк: для потреб лінійно-експлуатаційних служб структурних підрозділів через систему ProZorro було придбано 82 пікапи марки Volkswsgen Amarok, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

Дані автомобілі оснащені повним приводом, що дасть змогу оперативно виконувати задачі по експлуатації об’єктів ГТС в будь-якій місцевості, а економічний та зносостійкий двохлітровий турбодизельний двигун дозволить знизити витрати на паливо та обслуговування.

Техніка додатково була оснащена так званими кунгами, аби створити умови для безпечного перевезення обладнання та матеріалів за будь-якої погоди.

На даний час в ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» експлуатується 4726 одиниць автотранспортної техніки, більшість яких морально та фізично застарілі (середній вік більше 18 років), що відзначається на обсягах фінансових капіталовкладень підприємства в ремонт та обслуговування автомобілей.

Річні витрати на експлуатацію парку застарілих автомобілів в складають декілька десятків мільйонів гривень, враховуючи паливо – 22,6 млн. грн у 2015 році.

«Корпоративна структура Укртрансгазу – трьохрівнева: головний офіс, філії та структурні підрозділи. На останніх покладені завдання по безпосередній експлуатації виробничих об`єктів, філії виконують завдання локального контролю та організації діяльності ланки підрозділів, головний офіс здійснює загальне управління газотранспортною системою України. Для злагодженої роботи такої корпоративної структури особливо важливим є комунікація між усіма учасниками технологічного процесу, яка досягається за рахунок роз’їзного характеру робіт автомобілями для перевезення вантажів або легковим автотранспортом», - пояснюють у відділі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

Нагадаємо, ще у 2014 році товариство взяло курс на оновлення парку вантажних та спеціальних автомобілів, що застосовуються під час профілактичних та ремонтних робіт на газопроводах.

Протягом 2015 року було здійснено пілотний проект щодо закупівлі 70 од. саме таких автомобілів. Це вантажний, повнопривідний, п’ятимісний пікап вантажопідйомністю до 1 т, що агрегатується сучасним дизельним двигуном з малою витратою палива, японського виробництва. Придбання таких автомобілів дозволило вивести з експлуатації, аж до повного їх списання, морально та фізично застарілі автомобілі ще радянського виробництва типу УАЗ, ГАЗ, ГАЗель.

Результату довго очікувати не довелось. Товариство позбавилось витрат на ремонт автомобільного парку, що використовувався раніше з цією метою. Зменшились експлуатаційні витрати на технічне обслуговування. А витрати на паливо впали на 37%. Загальний прогнозований термін окупності таких автомобілів складе не більше 6-7 років.

Це ще раз довело вірність обраних технічних рішень на шляху модернізації автопарку.

 

Зважаючи на успішність пілотного проекту, товариство і надалі буде шукати можливості щодо заміни застарілого автопарку сучасними вантажними автомобілями, зокрема пікапами.


Поділитися