Провідна європейська енергетична компанія транспортуватиме та зберігатиме газ в Україні

28 жовтня 2016 року, м. Париж – В рамках економічного форуму Україна-Франція відбулось підписання договорів на транспортування та зберігання природного газу між українським оператором ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» і компанією Engie (Франція) та її дочірньою компанією в України ТОВ «Енжі Енержи Менеджмент Юкрейн».

 

Engie являється однією з найбільших енергетичних компаній Європи з річним оборотом близько 70 млрд євро, а в останній рік, після того як Україна розпочала активне постачання газу з країн ЄС, являється одним із основних продавців газу НАК «Нафтогаз України» та іншим українським трейдерам.

 

«Ми готові виконати усі умови контракту, адже український газотранспортний оператор працює за європейським стандартам та правилами»,  - запевнив президент ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів.

 

Підписання даних рамкових угод дозволить Engie самостійно постачати блакитне паливо в Україну з можливістю подальших прямих продажів українським трейдерам та споживачам. Варто зазначити, що недавно Engie відкрила в Україні свою дочірню компанію, завданням якої буде розвиток бізнесу материнської компанії на українському ринку.

 

"Вихід такого потужного європейського гравця на український ринок – це гарний сигнал для інших європейських компаній. Ми раді бачити, що реформа Нафтогазу та ринку приносить результати", - зазначив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

 

Сьогоднішня подія є підтвердженням того, що найбільші газові трейдери з ЄС бачать результати реформи українського ринку газу та бажають взяти участь в його подальшому розвитку. Прихід на ринок газу України європейських постачальників газу важливий не лише для демонополізації ринку, великі компанії з ЄС принесуть в Україну також європейську бізнес-культуру та практики, що змусить змінюватись і українських гравців.     


Поділитися