Україна забезпечить збільшену заявку Газпрому на умовах контракту

09 серпня 2016 року, м. Київ – Оператор газотранспортної системи України готовий забезпечити збільшену заявку ПАТ «Газпром» по транспортуванню природного газу в Європу, за умови дотримання російською стороною контрактних зобов’язань, зокрема в частині гарантування гранично допустимих тисків на прикордонних газовимірювальних станціях, які розташовані на території РФ.

Учора ПАТ «Газпром» було надіслано заявку до ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» про збільшення обсягів транспортування природного газу європейським споживачам на 20% до 275 млн.куб.м на добу.

Таке збільшення російські партнери аргументували ремонтом системи газогонів «Північний потік».

В свою чергу, оператор газотранспортної системи України підтвердив виконання такої заявки в межах контрактних зобов’язань, проте за інформацією центрального диспетчерського департаменту ПАТ«УКРТРАНСГАЗ», станом на 10:00 сьогоднішнього дня, російська сторона не здійснила необхідних дій по дотриманню контрактних тисків на прикордонних газовимірювальних станціях.

Нагадаємо, плани по профілактичним роботам на трансконтинентальних газопроводах якими транспортується газ в Європу, в тому числі через систему «Північний потік», були затверджені у грудні минулого року країнами-імпортерами російського російського газу.


Поділитися