Добовий відбір газу з українських сховищ зменшився майже у два рази

23 лютого 2015 року, м. Київ - Добовий відбір природного газу з вітчизняних сховищ зменшився майже у два рази до 35,3 млн. куб. м, що встановило рекордний мінімум за опалювальний період, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».

 

Станом на 21 лютого, з початку місяця із ПСГ відібрано 1,1 млрд. куб. м природного газу, що на 1,0 млрд. куб. м менше ніж торік.

 

Всього в українських газосховищах знаходиться 8,2 млрд. куб. м блакитного палива.

 

Запаси газу в українських ПСГ є третіми за обсягами в Європі (після Німеччини і Італії) та значно перевищують запаси газу багатьох країн, що споживають значні обсяги газу, наприклад, Великобританії та Франції.

 

За оперативною інформацією, в роботі знаходяться 7 підземних сховищ газу. Найбільший добовий відбір (8,8 млн куб. м) здійснюється на Дашавському сховищі газу.

Всі ПСГ працюють в штатному технологічному режимі. 

 

Нагадаємо, у січні з вітчизняних газосховищ відібрано 2,1 млрд. куб. м, що на 28% менше ніж за аналогічний період минулого року.

 

Нагадаємо, що з 28 серпня 2014 р. інформація про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ публікується на офіційному інтернет-сайті ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» та інформаційній платформі прозорості асоціації європейських операторів газосховищ (GSE) щоденно. Переглянути цю інформацію можна за адресою: transparency.gie.eu.

 

Більше інформації про історію функціонування вітчизняних підземних сховищ газу в опалювальний період можна знайти в розділі «Інфографіка». 


Поділитися