Україна забезпечує транзит природного газу європейським споживачам в повному об’ємі

30 жовтня 2014 року, м. Київ – Україна своєчасно та в повному об’ємі забезпечує транзит природного газу європейським споживачам відповідно до заявок наданих ВАТ «Газпром».

Зниження тиску в магістральних газопроводах балканського напрямку з 38 бар до 34 бар в середу пов’язано з невідповідністю між заявками, наданими ВАТ «Газпром», та фактичним попитом споживачів.

В результаті такої невідповідності споживачі відібрали більше природного газу, ніж передбачено в заявці та фактично передано ВАТ «Газпром» до української газотранспортної системи.

Слід відзначити, що ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» неодноразово офіційно зверталось до ВАТ«Газпром», ВАТ «Газпром експорт» та представництва ВАТ «Газпром експорт» в Республіці Болгарія щодо необхідності забезпечити узгодженість заявок та фактичного відбору газу країнами-імпортерами.

Вирішити дану проблему допоможе підписання прямого договору об’єднання мереж (інтерконекту) між ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та румунським оператором SNTGN TRANSGAZ SA. ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» висловлює готовність підписати такий договір зі своїми румунськими колегами. Прямі відносини між операторами дозволять точніше передбачувати попит та направляти відповідні потоки газу до споживачів балканського регіону.

Наразі на кордоні між Україною та Румунією ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» передає газ віртуальному оператору ТОВ «Газпром експорт», який, в свою чергу, відповідає заподальшу взаємодію з румунським оператором. Наявність віртуального оператору, який не має відповідної ліцензії та прямо пов’язаний з постачальником газу ВАТ «Газпром», є порушенням вимог Третього енергопакету. Імплементація положень Третього енергопакету є обов’язковою для всіх країн Енергетичного співтовариства, членами якого є також Румунія та Україна.


Поділитися