Корисні поради: як уникати погіршення психологічного стану

Вже більше місяця ми перебуваємо на карантині через розповсюдження COVID-19. Про цю інфекцію постійно чуємо з новин, про неї читаємо у соцмережах, переосмислюємо та обговорюємо інформацію, з нею пов’язану.  Така напружена ситуація може негативно впливати на наш емоційний стан.

МОЗ наголошує, що «вірус паніки» може бути страшніший за коронавірусну інфекцію і пропонує піклуватись як про фізичне здоров’я, так і про психологічне. 

Отож, проблеми, які можуть підстерігати на карантині, та як їх уникнути:

  • Відчуття, що у вас з’явився страх спілкування і ви стали більш замкнутими: кооперуйтеся у невеликі групи і проводьте час разом онлайн у книжкових клубах, на чемпіонатах з настільних ігор, під час спільних кінопереглядів.
  • Депресія через недостатню активність на карантині: цьому можна зарадити – займайтеся спортом в домашніх умовах, спробуйте нове хобі, самовдосконалюйтесь.
  • Приміряння на себе симптомів коронавірусу: не займайтеся самолікуванням, цікавтеся інформацією у фахівців, дотримуйтесь правил особистої гігієни, самоізолюйтеся,вивчіть статистику й оцініть усі реальні ризики і варіанти розвитку подій.
  • Скуповування великої кількості продуктів та засобів гігієни: вмійте протистояти спекуляції свідомістю людей, адже товарного дефіциту не передбачається. 

Піклуйтеся про своє психічне і фізичне здоров'я, будьте критичними до інформації у ЗМІ. 

#ЗалишайтесяЗдоровими