Коронавірус: як не панікувати та зберігати спокій

Друзі, у зв'язку з оголошенням пандемії коронавірусу COVID-19 у світі та запровадженням в Україні  карантину ми започатковуємо цикл публікацій для наших читачів, в яких будемо ділитися простими та дієвими порадами від лікарів та експертів, що робити у цей час.

Зокрема, сьогодні поговоримо, як не панікувати під час пандемії хвороби та зберігати спокій.  

  • Дати собі час на адаптацію

Ситуація, що зараз відбувається, є для всіх нас новою та загрозливою. Тому цілком природньо, що в нас виникає тривога, а мозок малює найгірші сценарії розвитку хвороби. Отже, переживати, - це нормально! Нам потрібен час, щоб адаптуватися до нової реальності, в якій потрібно жити. Як адаптуємося, тривога зменшиться і згодом взагалі спаде.

Із конкретних дієвих порад зменшення напруги, максимально організувати собі та близьким безпеку. А саме: мити та дезинфікувати руки, мінімізувати контакти з людьми, використовувати маски у місцях великого скупчення людей. Якщо з'являються симптоми хвороби, одразу звертатися до лікаря. Маючи в голові чіткий план дій, мозок заспокоюється та напруга спадає.

  • Відсторонитися від паніки

​​На думку психологів, найбільше до паніки схильні люди, які звикли все контролювати, мають великий страх смерті чи страх залишитися наодинці. У мирний час ці переживання витісняються чимось іншим, а під час критичних ситуацій вилазять назовні. 

 Паніка заразна і краще її уникати. Як? Насамперед, брати інформацію про перебіг коронавірусу лише з перевірених офіційних джерел (Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я тощо), звести сприйняття такої інформації до мінімуму (читати новини лише один-два рази на день), ознайомлювати з іншими корисними та позитивними новинами.​

  • Вихід – прийняти ситуацію

Як кажуть, якщо не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Обставини завжди можуть бути різними та складними, важливо, як ми на них реагуємо. Ми всі боїмося втратити роботу, залишитися без грошей, не дай Боже, заразитися коронавірусом. Але від цих переживань легше не тільки не стає, а ще й погіршується самопочуття. Майбутнього не знає ніхто! Так чому через нього потрібно переживати, прокручуючи в голові найгірші варіанти. 

До речі, одна з цікавих технік для зменшення тривоги, це якраз уявити з найменшими деталями та прокрутити в голові найгірший сценарій розвитку події. Довести ситуацію навіть до абсурду. І зрозуміти, що станеться. Тепер ви морально готові до найгіршого. А це лякає нас навіть менше, ніж невизначеність.

Тому дуже важливий наступний пункт:

  • Зберігати позитивний настрой

Вченими доведено, що в середньому 80% наших думок – негативні. Тільки уявіть, люди не тільки зараз, а завжди живуть у власних негативних думках. У саме думки – відображення нашого життя. Як думаємо, так і живемо! Чи замислювалися ви коли-небудь, що думати позитивно набагато складніше, ніж про негатив. Це потребує зусиль та практики. Всі знають, як вони не хочуть жити, а як саме прагнуть, насправді мало хто замислюється.

Пропонуємо вам взяти на озброєння цей пункт та власноруч переключати мозок у роботу в позитивному ключі.

Саме зараз на нас чекає найбільша перевірка на свідоме мислення та ставлення до життя.

Живіть свідомо та мисліть позитивно! Всім здоров'я!    ​​