Як більше рухатися на карантині

Тривале перебування на домашньому карантині може викликати негативне ставлення до такої вимушеної самоізоляції. Аби уникнути стресу та покращити самопочуття, знаходячись та працюючи вдома, пропонуємо вам кілька порад від ВООЗ. Вони допоможуть скоротити час сидіння за комп’ютером, а також забезпечать фізичну активність та гарний настрій протягом дня.

Отож, як почати більше рухатися на карантині?

  • Робіть короткі активні перерви протягом дня

Працюючи вдома за комп’ютером, встановіть собі нагадування, аби регулярно підводитися і робити коротку розминку.  Можна також потанцювати, пограти в рухливі ігри з дітьми, трохи прибрати в помешканні – вологе прибирання доречне завжди, а в період карантину й поготів.

  • Використовуйте онлайн ресурси для тренувань

Користуйтесь перевагами онлайн ресурсів, що пропонують комплекси фізичних вправ. Багато з них є в безкоштовному доступі на YouTube. Та будьте обережними, зважайте на свої фізичні можливості.

  • Побільше ходіть

Навіть у невеликих приміщеннях ходіння по периметру чи марширування на місці можуть допомогти вам залишатися активними. Під час телефонної розмови не сидіть, а стійте, а ще краще – ходіть. 

  • Проводьте час стоячи

Скоротіть години, які ви проводите сидячи, і надайте перевагу положенню стоячи. В кожний окремий період намагайтесь сидіти не більше 30 хв поспіль. Для роботи стоячи можете використати стіл на високих ніжках або зробити підвищення з книг.

  • Не забувайте про релакс

Дихальні вправи – одні з найпростіших технік розслаблення. Медитація, глибокі вдихи та видихи допоможуть вам зберігати спокій та оптимізм.

Обмеження у просторі не означають обмеження у русі. Залучайте до активних 5-хвилинок своїх рідних, пропагуйте помірні фізичні навантаження серед друзів та колег, і затяжний карантин для всіх мине швидше. 

#ЗалишайтесяЗдоровими