Основні симптоми зараження коронавірусом

Нині кожен з нас вже має певні знання про коронавірусну інфекцію. Та, незважаючи на це, ми ще раз нагадаємо, якими є основні симптоми цієї хвороби і що робити у разі їхнього виявлення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, найбільш поширеними симптомами COVID-19 є:

  • Підвищена температура тіла;
  • Сухий кашель;
  • Утруднене дихання;
  • Швидка втомлюваність.

Отже, на початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання.

У деяких пацієнтів можуть спостерігатися різного роду болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарея. Зазвичай ці симптоми розвиваються поступово і можуть бути ледь помітними.

До того ж, у частини інфікованих осіб може не бути цих симптомів або поганого самопочуття, а в більшості інфікованих (приблизно 80%) недуга закінчується одужанням, до того ж спеціальних лікувальних заходів вона не потребує.

В одному з шести випадків COVID-19 виникає тяжка симптоматика з розвитком дихальної недостатності. У людей похилого віку, а також осіб, що мають соматичні захворювання, як от артеріальна гіпертензія, хвороби серцево-судинної системи або діабет, ймовірність важкого перебігу недуги є суттєво вищою. 

Тому, відчувши нездужання, яке характеризується високою температурою тіла, сухим кашлем та утрудненим диханням, невідкладно зателефонуйте сімейному лікарю, або на урядову гарячу лінію 1545, або 103, а також самоізолюйтеся та чітко дотримуйтеся вказівок лікарів.

Бережіть себе та своїх рідних!

#ЗалишайтесяЗдоровими