Способи інфікування вірусом COVID-19

 

​На сьогодні відомо, що COVID-19 може передаватися краплинним та контактним шляхами. 

● Краплинний шлях 
Вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті. 
Тобто цей вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Тому потрібно тримати дистанцію при контакті з людьми не менше 1,5 м. За припущенням деяких науковців, можливість передавання вірусу існує за певних умов і до 2 м. 
● Контактний шлях 
Цей шлях зараження коронавірусом насправді переважає. Вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після того, як ви доторкнулися до об’єктів (дверних ручок, поручнів, тварин, м’яса, риби), що забруднені виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого. Напередодні вже писали, скільки може жити вірус на різних поверхнях. 
 
Повітряний шлях зараження можливий за певних умов, але не характерний для коронавірусів. 
Коли віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки, які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.
 
Тож дотримуйтеся правил захисту та залишайтеся здоровими! ​​