Як у Європі послаблюють карантин

Країни Європи, які ввели суворі обмежувальні заходи безпеки аби уникнути розповсюдження вірусу COVID-19, нині починають з незначними поступками відновлювати звичні умови життя. 

Велика заслуга у цьому мешканців самих країн. Адже вони свідомо та відповідально поставилися до обмежень та чітко дотримувалися вимог карантину. 

Зокрема, залишалися вдома, на вулицю виходили тільки за нагальної потреби, носили маски та соціально дистанціювалися, часто мили руки з милом та обробляли антисептиком контактні поверхні. 

Як наслідок у багатьох європейських країнах знизився рівень захворюваності і стало можливим поступове послаблення обмежень.  До прикладу:

  • У Польщі та Німеччині обов’язковим залишається носіння масок і дотримання дистанції. Зате поляки зможуть гуляти парками та лісами, а для громадян Німеччини найближчим часом запрацюють школи, перукарні, салони краси та невеликі непродовольчі магазини. 
  • В Чехії відновили роботу фермерські ринки, очікують на відкриття ресторани і кафе з терасами на вулиці, перукарні, музеї, галереї. 
  • Італія зробить послаблення карантину тільки для регіонів, які найменше постраждали від COVID-19. Тут відкриються бари й ресторани, дозволять поодинокі заняття бігом, а також прогулянки з дітьми на свіжому повітрі.

І хоча до повного відновлення життєдіяльності ще далеко, такі пом’якшення вже є суттєвим кроком для мешканців цих держав. 

Україна ж поки залишається в умовах жорсткого карантину, який продовжено до 11 травня. Певні послаблення стануть можливими тільки в разі пройдення піку захворюваності та суворому дотриманні кожним з нас абсолютно всіх вимог карантину.  

Тому й надалі: 

  • залишаємося вдома та не виходимо на вулицю без нагальної необхідності; 
  • одягаємо маски та рукавички, якщо треба вийти; 
  • дотримуємося безпечної дистанції та санітарно-гігієнічних норм.

Саме ці основні правила допоможуть нам швидше відновити звичний та очікуваний для кожного ритм життя. Бережімо себе та країну! 

#ЗалишайтесяЗдоровими