Підозра на коронавірус: що далі?

Кожен з нас сподівається, що саме його ця хвороба омине. Але тим не менше, потрібно бути готовими до будь-якого сценарію розвитку подій. У цьому випадку набагато краще знати, що і як робити, і скористатись цими знаннями, аби вірус COVID-19 не захопив вас зненацька.

Отож, які перші кроки необхідно зробити, якщо ви запідозрили в себе основні ознаки захворювання на коронавірус (підвищення температури до 38 градусів та вище, слабкість у тілі, сухий кашель, ускладнене дихання): 

  • самоізолюйтеся. Не виходьте з дому та уникайте контактів з людьми;
  • повідомте сімейного лікаря про свій стан та опишіть симптоми. Дотримуйтеся вказівок лікаря;
  • якщо сімейного лікаря немає, зателефонуйте на гарячу урядову лінію 1545, або 103, або спеціальну гарячу лінію у вашому регіоні;
  • не займайтесь самолікуванням та не приходьте в лікарню. Це призведе тільки до поширення вірусу та збільшення кількості хворих;
  • за достатньої кількості симптомів до хворого відішлють спеціально обладнану бригаду швидкої допомоги, яка має чіткий алгоритм дій.  

Нагадуємо, що на початковій стадії COVID-19 має схожі симптоми з гострими респіраторними захворюваннями. Визначити хворобу можуть тільки спеціальні тести. 

Тож не легковажте та залишайтеся здоровими!