Хто в групі ризику зараження COVID-19?

Нині відомо, що заразитися коронавірусною інфекцією може будь-хто, а перебіг захворювання на COVID-19 залежить насамперед від імунітету людини. Та все ж Всесвітня організація охорони здоров’я виокремлює певні категорії людей, які найбільш схильні до ураження коронавірусом. До них належать:

  • Люди похилого віку;

  • Хворі на артеріальну гіпертензію, рак та діабет;

  • Особи з серцево-судинними захворюваннями та хворобами дихальних шляхів;

  • Люди, які мали прямі контакти з хворими на COVID-19;

  • Медичні працівники.

Поточні дослідження  показують, що літній вік і наявні супутні захворювання підвищують розвиток важкої інфекції. У зоні підвищеного ризику також є особи, які мали прямі контакти з хворими на COVID-19 або з їхніми інфекційними виділеннями (наприклад через рукостискання), або перебували з ними у закритому середовищі на відстані до 2 м та довше 15 хв. До цієї групи відносять і медичних працівників. 

Попри визначений перелік осіб, які є в зоні ризику, кожна людина може заразитися COVID-19 і стати переносником інфекції навіть на ранніх стадіях хвороби, які часто-густо можуть бути безсимптомними. 

Тому дотримуйтеся всіх рекомендацій з індивідуального захисту в період карантину, не легковажте ними і дбайте про своїх рідних та людей, що вас оточують. 

Захистивши себе – рятуєш інших!

#ЗалишайтесьЗдоровими