Співробітництво з ЄІБ

Співробітництво з ЄІБ

Співробітництво з ЄБРР

Співробітництво з МБРР

Оголошення

  

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створено у 1957 році. На сьогодні акціонерами ЄІБ є 28 країн-членів Європейського Союзу. Європейський інвестиційний банк здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу. Така можливість не заборонена Статутом Банку і дозволяє Банку залучати фінансові ресурси на найкращих умовах і, відповідно, надавати їх за найнижчими ставками. Банк має найвищий кредитний рейтинг – ААА.

 

Співробітництво з ЄІБ

Відповідно до розпорядження КМУ від 22 жовтня 2014 р. № 1143-р, 1 грудня 2014 року між Україною та Європейським інвестиційним банком укладено фінансову угоду «Газопровід Уренгой – Помари – Ужгород (Проект «Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород»)», ратифіковану Законом України від 15.07.15 № 603-VIII, та відповідну Проектну угоду між  ПАТ «Укртрансгаз» та ЄІБ.

 

На виконання зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства Розпорядженням  КМУ від 24 грудня 2019 р. №1401  відповідальним виконавцем та бенефіціаром за проектом “Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу “Уренгой - Помари - Ужгород” з 1 січня 2020 року визначено  товариство з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України”.

 

Сума позики, умови залучення:

Позика: до 150 млн євро.

Залучення позики: у євро за плаваючою відсотковою ставкою EURIBOR + спред, одноразова комісія 50 тис. євро. Загальний період погашення кредиту – 19 років,  включаючи пільговий період – 5 років.