8. Як змінилась система управління та організаційна структура Оператора

Створення ТОВ «Оператор ГТС України» супроводжувалось перезавантаженням чинної організаційної структури в АТ «Укртрансгаз». Ці зміни були спрямовані, насамперед, на підвищення скерованості системи та збільшення швидкості прийняття рішень, а також збільшення повноважень регіональних осередків. Досвід міжнародних експертів допоміг реорганізувати бізнес-процеси підприємства відповідно до міжнародних практик.

 

Серед ключових основ системи управління ТОВ ОГТСУ – перехід від три- до дворівневої системи управління. До 1 червня 2019 року існувало три рівні управління ГТС: «центральний апарат – філії – лінійно-виробничі управління (ЛВУМГ)». У процесі підготовки до відокремлення Оператора ГТС України було прийнято рішення про «злиття» центрального апарату та філій. Таким чином здійснився перехід до дворівневого управління: «центральний апарат – ЛВУМГ». Попередньо, у грудні 2018 року, відбулося укрупнення низки ЛВУМГ, у результаті чого їхня кількість зменшилася з 32 до 20.

 

Також суттєві зміни відбулися всередині апарату. Зокрема, порівняно з оргструктурою Укртрансгазу, було суттєво зменшено кількість рівнів підпорядкування – зі семи до трьох. Нова організаційна структура була відпрацьована з 1 червня поточного року в межах філії «Оператор ГТС України», а з 1 липня застосовується на базі новоствореного ТОВ «Оператор ГТС України». Також заздалегідь – за кілька місяців до початку повноцінної роботи ОГТСУ – було розроблено бізнес-процеси Товариства, створено відповідні політики та регламенти. Завчасне налаштування бізнес-процесів та поступова зміна оргструктури дали змогу зберегти безперервність процесу транспортування газу та знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій в ГТС.

 

Застосування міжнародних підходів до системи управління підприємством робить діяльність ТОВ «Оператор ГТС України» більш прозорою та спрощує у майбутньому процес інтеграції цієї компанії з газовим ринком ЄС.