Команда Техдіагазу продовжує діагностику та контроль газотранспортної системи України

Філії Укртрансгазу продовжують дбати про справність української газотранспортної системи. Так, від початку 2021 року фахівці  філії Техдіагаз, які є експертами в технологічній оцінці об’єктів газової галузі,  уже провели ряд контрольно-діагностичних робіт на магістральних газопроводах країни, щоб забезпечити їх надійне функціонування за будь-яких умов.

Протягом минулих тижнів команда Техдіагазу провела неруйнівний та дефектоскопічний контроль переходів газопроводів «Шебелинка – Слов’янськ»,  «Кременчук – Кривий Ріг», «Дніпропетровськ – Кривий Ріг» та «Шебелинка – Бєлгород». Такий контроль дозволяє перевіряти герметичність газопроводу, візуально та інструментально оцінювати стан захисного покриття і металу труб. Водночас, під час неруйнівного контролю фахівці Техідагазу виявляють дефекти та пошкодження трубопроводів, встановлюють умови та терміни подальшої безпечної експлуатації газопроводів, оцінюють ефективність та дієвість запланованих контрольно-діагностичних та профілактичних заходів, котрі мають попереджати збої в експлуатації МГ.

У січні-лютому фахівці науково-виробничого центру також провели розрахунок на міцність обладнання на ДКС Кегичівка та продіагностували ультразвукові лічильники газу на Більче-Волицькому та Дашавському ПСГ. Таке діагностування проводиться щорічно, щоб забезпечити точність та достовірність вимірювання обсягів газу, що транспортується. Окрім того, воно дозволяє скоротити витрати на технічне обслуговування та зменшити втрати від простоїв через метрологічні відмови чи передчасний ремонт обладнання вузлів вимірювання.

Так, наприклад, у 2020 році команда Техдіагазу обстежила 197 трубопроводів загальною довжиною понад 605 км. Це дозволило подовжити термін експлуатації цих трубопроводів в середньому на 3-5 років та запобігти виникненню небезпечних аварійних ситуацій на ГТС.

Фахівці Техдіагазу можуть виконувати найрізноманітніші завдання від обстежень і діагностики до топографо-геодезичних робіт та енергетичного аудиту. Під час опалювального сезону такі роботи особливо важливі, адже забезпечують безперебійну діяльність усіх об’єктів ГТС та системи газосховищ. Звісно, екстремальні зимові умови вносять свої корективи у роботу фахівців: низькі температури впливають на прилади контролю, а саму діагностику часто доводиться проводити у снігових заметах в лісах і полях. Однак команда Техдіагазу справляється із поставленими завданнями за будь-яких умов. Адже на кону - робота усієї газової галузі України.


Поділитися