АТ «Магістральні газопроводи України» перерахували Укртрансгазу 3,85 млрд грн за корпоративні права в Операторі ГТС України

АТ «Магістральні газопроводи України» (АТ «МГУ») здійснило першопочатковий платіж АТ «Укртрансгаз» за корпоративні права у статутному капіталі ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» у рамках виконання своїх договірних зобов’язань, взятих в процесі завершення відокремлення діяльності із транспортування природного газу, яке відбулося 01.01.2020. Сума платежу склала 3,85 млрд грн.

 

Нагадаємо, що 01.01.2020 завершився анбандлінг, в результаті якого було відокремлено від Групи Нафтогаз та забезпечено незалежність оператора ГТС та діяльності із транспортування природного газу. Реформа на виконання зобов’язань щодо дотримання вимог Третього енергетичного пакету ЄС, взятих на себе Україною під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

 

Якщо до 2020 року АТ «Укртрансгаз» (підприємство, яке на 100 % належить Нафтогазу) забезпечувало зберігання та транспортування природного газу магістральними газопроводами, то з першого січня 2020 року воно було остаточно розділено на дві окремих юридичних особи: оператора газосховищ (АТ «Укртрансгаз»), який залишився частиною Групи Нафтогаз, та оператора газотранспортної системи (ТОВ «Оператор газотранспортної системи України»), який працює окремо та займається виключно транспортуванням природного газу. Наразі пройшов майже рік роботи нового оператора, який підтвердив, що підприємство працює злагоджено, безперебійно, і, що важливо, незалежно. Прозоре та послідовне проведення анбандлінгу стало ключовим чинником подальшої євроінтеграції нашої держави та продовження транзиту природного газу з РФ до країн ЄС територією України.


Поділитися