Змінено алгоритм відображення ключових показників роботи підземних газосховищ

З 18.09.2020 АТ «Укртрансгаз» як оператор газосховищ України змінив алгоритм відображення ключових показників роботи підземних газосховищ на своєму сайті. Тепер подання інформації більш деталізовано. Зокрема, компанія окремо виділила ті ресурси, якими володіє, однак не планує використовувати їх в процесі закачування/відбору найближчим часом.

Ці зміни жодним чином не вплинули на реальні обсяги активного запасу газу в ПСГ та технічні характеристики газосховищ. Однак завдяки ним збільшується прозорість та відкритість АТ «Укртрансгаз», в першу чергу, перед замовниками послуг зберігання газу.

  1. Виділено окремо газ довгострокового зберігання. Сумарно це 4,662 млрд куб. м природного газу, який не планується відбирати до кінця 2022 року. Таким чином наші клієнти можуть реально оцінити заплановані обсяги та темпи відбору/закачування газу з ПСГ.
  2. Виділено окремо Вергунське ПСГ з проектною потужністю 400 млн куб. м. Газосховище знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території. На сьогодні воно не під’єднано до української ГТС.
  3. Загальна вільна потужність українських газосховищ не включає потужності Олишівського, Краснопопівського та Вергунського ПСГ, до яких закачування не планується.

Зміна алгоритму відображення ключових показників роботи ПСГ жодним чином не вплине на виконання обов’язків АТ «Укртрансгаз» перед клієнтами щодо закачування та подальшого відбору газу.

Новий алгоритм також буде застосовуватися щодо інформації, яку надає АТ «Укртрансгаз» на сайт Gas Infrastructure Europe.


Поділитися