Укртрансгаз завершує погашення боргів перед учасниками ринку, що склалися до анбандлінгу

12 червня 2020. - Укртрансгаз завершує погашення боргів, що утворилися перед учасниками ринку до відокремлення Оператора ГТС 1 січня 2020 року. Це важливо для підтримки послідовності роботи операторів ГТС та збереження довіри до них з боку учасників ринку.

 

Укртрансгаз повністю погасив заборгованість за природний газ, який було закуплено на виробничо-технологічні витрати (ВТВ) та для забезпечення балансування газу до 31 грудня 2019 року, перед усіма постачальниками, окрім НАК «Нафтогаз України». На початку 2020 року загальна заборгованість за природний газ складала близько 14 млрд грн. Наразі непогашеною залишається заборгованість лише перед НАК «Нафтогаз України» у сумі 10,3 млрд грн.

 

Також з початку поточного року Укртрансгаз на 500 млн грн або близько 50% знизив рівень заборгованості перед учасниками ринку за позитивні небаланси. Непогашеними залишаються зобов’язання перед групою НАК «Нафтогаз України» та контрагентами, що мають зустрічну кредиторську заборгованість перед Укртрансгазом.

 

Замовникам майже повністю повернуті кошти, надані в якості фінансового забезпечення. Наразі близько 100 млн грн або більше 80% цих зобов’язань погашено. Непогашеними залишаються лише зобов’язання переважно перед газопостачальними компаніями (газзбутами), пов’язаними з групою РГК. Останні мають зустрічну кредиторську заборгованість перед Укртрансгазом.

 

Укртрансгаз продовжує сумлінно виконувати свої зобов’язання перед учасниками ринку, незважаючи на те, що загальна заборгованість перед компанією за негативні небаланси в 2016-2019 роках складає 43,8 млрд грн.

 

«З початку року Укртрансгаз  систематично розраховується перед постачальниками та контрагентами. В першу чергу ми сплачуємо борги, що було накопичено перед замовниками послуг транспортування до моменту відокремлення оператора ГТС 1 січня 2020 року. Цю роботу майже завершено», – сказав Сергій Олексієнко, генеральний директор Укртрансгазу.

 

 


Поділитися