Уряд надав роз’яснення щодо особливостей митних платежів при транспортуванні та зберіганні природного газу

Кабінет Міністрів України надав роз’яснення щодо алгоритму сплати митних платежів при переміщенні (внутрішнім транзитом) природного газу трубопровідним транспортом, зокрема для зберігання у режимі «Митний склад». Відповідна інформація міститься в постанові Уряду № 415 від 27 травня 2020 р.

 

Переміщення прохідним та внутрішнім транзитом  митною територією України природного газу, в т.ч.  з метою подальшого його зберігання в митному режимі «Митний склад», здійснюватиметься за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Ці гарантії надає декларант. Якщо замовник послуг зберігання є резидентом України, декларантом виступає саме він. Для компаній-нерезидентів послуги з декларування надаватиме ТОВ «Оператор ГТС України».

 

При цьому режим «Митний склад» передбачає і надалі зберігання природного газу без сплати митних платежів та ПДВ протягом 1095 днів.

 

Алгоритм оформлення транспортування природного газу до газосховищ та подальшого його розміщення в митному режимі «Митний склад» для резидентів України з 1 червня 2020 року:

  1. АТ «Укртрансгаз» оформляє періодичну митну декларацію типу ІМ 74 (митний склад).
  2. Оформлення (самостійно) періодичної митної декларації типу ТР81 (внутрішній транзит з гарантією) одночасно з наданням митним органам забезпечення сплати митних платежів у розмірі щонайменше 20% митної вартості розміщуваного природного газу.

 

Алгоритм оформлення транспортування природного газу до газосховищ та подальшого його розміщення в митному режимі «Митний склад» для нерезидентів з 1 червня 2020 року:

  1. АТ «Укртрансгаз» оформляє періодичну митну декларацію типу ІМ 74 (митний склад).
  2. Оператор ГТС України оформляє митну декларація типу ТР81 (внутрішній транзит з гарантією) одночасно з наданням митним органам забезпечення сплати митних платежів у розмірі щонайменше 20% митної вартості розміщуваного природного газу.

 

Порядок оформлення періодичної митної декларації типу ІМ 74 (митний склад) не змінюється.

 

Нагадаємо, що раніше АТ «Укртрансгаз» звертав увагу Уряду та Державної митниці України на неоднозначність трактування постанови КМУ № 979 від 27.11.2019, яка внесла зміни до постанов КМУ № 450 і № 461 від 21.05.2012 р. щодо фінансових гарантій митних платежів у розмірі 20% митної вартості розміщуваного природного газу.

 

В результаті проведення переговорів пропозиції АТ «Укртрансгаз» були враховані в постанові КМУ № 415 від 27 травня 2020 року.

 

Контактний номер для оформлення митної декларації від ОГТСУ: +380 (50) 412-62-60, Костянтин Фролов

 

Контактний номер для оформлення митної декларації віл Оператора газосховищ України: +380 (44) 461-20-38, Микола Ксендзюк

 

Довідково

Послуга «митний склад», яку надає Оператор газосховищ України (АТ «Укртрансгаз»), дозволяє як компаніям-резидентам, так і компаніям-нерезидентам зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України. Схематично реалізація послуги здійснюється за допомогою Оператора ГТС, який доставляє газ до віртуальної точки входу в ПСГ, а далі Оператор газосховищ зберігає цей газ.

 


Поділитися