Укренергозбут та Фін-Інвест неправомірно блокують розгляд апеляційної скарги Укртрансгазу щодо зняття арешту з його рахунків та майна

27 лютого 2020 року, м. Київ – Північний Апеляційний господарський суд визнав необґрунтованою заяву Фін-Інвесту про відвід судді, назначеного розглядати апеляційну скаргу Укртрансгазу у справі щодо стягнення з нього 2 млрд грн, та передав заяву на розгляд іншому складу суду. Наразі дата засідання суду для розгляду апеляційної скарги Укртрансгазу не призначена.


Укртрансгаз вважає такі дії з боку Фін–Інвесту невмотивованими та направленими на навмисне затягуванням процесу оспорювання необґрунтованого арешту рахунків та майна Укртрансгазу. Тим часом, станом на сьогодні з рахунків Укртрансгазу вже списано близько 165 млн грн на користь приватних компаній-позивачів.


Нагадаємо, у січні 2020 року були заблоковані кошти на рахунках підприємства на виконання судового рішення, винесеного Арбітражним судом м. Києва 12.07.2007 року. Укртрансгаз розцінює таке рішення як неправомірне, а спільні дії двох приватних компаній-позивачів - такими, що можуть мати ознаки шахрайства та подав апеляцію.

Укртрансгаз звернувся до РНБО, Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з приводу блокування діяльності підприємства, яка має стратегічне значення для економіки та держави. Крім того, Укртрансгаз звернувся до Міністерства юстиції України з вимогами оскаржити неправомірні дій приватного виконавця.


В свою чергу, Укртрансгаз очікує найскорішого розгляду справи судом та недопущення подальшого виведення грошових коштів та відчуження державного майна.

Інформаційна довідка

Арбітражний суд міста Києва рішенням від 12.07.2000 у справі № 17/32 зобов’язав Укртрансгаз поставити 305 млн куб. м природного газу споживачам ЗАТ «Укренергозбут». При цьому вартість природного газу не була наведена і рішення не містило будь-якої визначеної грошової суми. З того часу позивач не займався стягненням газу з відповідача.

У 2015-2016 роках Генеральна прокуратура України починає розслідування за фактом розтрати службовими особами банку «Фінанси та кредит» (власником якого був К. Живаго, згідно інформації з відкритих джерел) коштів на суму більше 113 млн доларів та отримання від Національного банку України рефінансування на 5 млрд гривень. ГПУ підозрює, що банк безпідставно перерахував ці кошти ряду компаній, серед яких значиться ПрАТ «Укренергозбут».

Після цього ПрАТ «Укренергозбут» продає до ТОВ «Фінансова компанія «Фін-Інвест» право вимоги з Укртрансгазу зобов’язання з поставки природного газу.

 


Поділитися