«Гарант Енерго М» не врегулювало 388 млн грн заборгованості перед АТ «Укртрансгаз»

Попри багаточисельні звернення АТ «Укртрансгаз», приватне підприємство, яке є управителем Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ у Львівській області, не вживає жодних заходів щодо погашення  388 млн грн заборгованості та врегулювання ситуації напередодні початку опалювального періоду

 

22 жовтня 2019 року, м. Київ – ПП «Гарант Енерго М» має заборгованість перед Укртрансгазом на суму майже  388 млн грн  за період з листопада 2018 по квітень 2019 років. Із них 370,6 млн грн – борг за комерційне балансування (несанкціоновані відбори газу), 16,9 млн грн – борг за транспортування та 0,2 млн грн – за обслуговування вузлів обліку газу на газорозподільних станціях спеціалістами Укртрансгазу. Накопичена заборгованість та відсутність жодних дій з її урегулювання унеможливлює подальше постачання газу для «Гарант Енерго М».

 

Для вирішення ситуації Укртрансгазом проводиться претензійно-позовна робота. Господарський суд міста Києва у вересні-жовтні 2019 року прийняв рішення про задоволення трьох позовів АТ «Укртрансгаз» до ПП «Гарант Енерго М» про стягнення вищевказаної заборгованості. Укртрансгаз готовий до врегулювання питання щодо реструктуризації боргів, щоб забезпечити вчасне підключення до тепла споживачів підприємства-боржника, як те передбачено нормами чинного законодавства. Однак жодних кроків з боку представників «Гарант Енерго М» наразі не вчинено.

 

Укртрансгаз звертає увагу органів місцевої влади на непідготовленість деяких регіональних теплових підприємств до опалювального сезону 2019/2020 і закликає усіх задіяних учасників сумлінно поставитися до ситуації та докласти спільних зусиль для забезпечення тепла в оселях містян всіх регіонів України.

 

Зауважимо, що неврегульовану заборгованість перед Укртрансгазом на загальну суму 1,3 млрд грн мають понад 250 теплових підприємств. Із них близько 40 підприємств мають заборгованість від одного до кількох сотень мільйонів гривень.

 


Поділитися