Бездіяльність «Гарант Енерго М» загрожує виникненням аварійних ситуацій на ТЕЦ в Новому Роздолі та Новояворівску

29 жовтня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз занепокоєний бездіяльністю ПП «Гарант Енерго М», яке є управителем Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ, щодо технічної підготовки обладнання до старту опалювального сезону 2019/2020. Підприємство порушило умови двох договорів на технічне обслуговування обладнання на ГРС, заборгувавши Укртрансгазу 200 тис. грн. Через порушення зазначені угоди були призупинені ще в травні поточного року, однак компанія-управитель досі ніяк не відреагувала на це. Управитель зазначених ТЕЦ не виходить на зв’язок на звернення Укртрансгазу щодо необхідності провести спільні перевірки вимірювальних комплексів витрат газу на ГРС Новояворівськ та ГРС Новий Розділ.

 

Наразі відсутня можливість транспортування природного газу до об’єктів ПП «Гарант Енерго М» для вчасного початку опалювального сезону. Адже згідно з п. 4.7. Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015  № 285, пуск газу в системи газопостачання виконується після укладання договору на технічне обслуговування прийнятого в експлуатацію об'єкта та відповідних договорів з газотранспортними, газорозподільними і газопостачальними підприємствами.

 

Нагадаємо, через неналежне забезпечення виробничих процесів та обслуговування технологічного обладнання з боку компанії-управителя мали місце непоодинокі інциденти в роботі цих ТЕЦ протягом минулого опалювального сезону. Так, у січні 2019 року на Новороздільській ТЕЦ відбулася аварія і персонал станції не зміг самостійно усунути її наслідки – численні пориви трубопроводів у місті. А у квітні 2019 року аварійна ситуація на Новояворівській ТЕЦ призвела до припинення транспортування газу на підприємство через ГРС «Сірка-Новояворівськ».

 

Тож системне ігнорування «Гарант Енерго М» проблем з управління виробництвом та роботою технологічного обладнання може призвести не тільки до зриву теплопостачання містянам в зоні діяльності двох ТЕЦ, але й ставить під загрозу безпечне функціонування цих теплопостачальних об’єктів.

 

Укртрансгаз занепокоєний критичністю ситуації, що склалася, і готовий до конструктивного діалогу щодо її врегулювання. Закликаємо «Гарант Енерго М», органи місцевої влади та всіх задіяних учасників терміново долучитися до врегулювання проблеми теплопостачання містянам Новояворівську та Нового Роздолу.


Поділитися