Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз закриватиме акти фізичного балансування за місяць згідно даних Інформаційної платформи

28 березня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз підписуватиме місячні паперові акти прийому-передачі природного газу на фізичних точках входу/виходу до/з газотранспортної системи з суміжними системами – виключно за даними, які були внесені в Інформаційну платформу Оператора ГТС з накладанням ЕЦП. Вносити такі дані повинен той суб’єкт ринку, на балансі якого знаходиться вузол обліку газу.

 

Іншими словами, акт прийому-передачі природного газу на фізичних точках входу до ГТС від газовидобувних підприємств (які зазвичай є власниками лічильників при передачі газу до ГТС) – підписуватиметься Укртрансгазом лише після того, як таке газовидобувне підприємство внесе відповідний обсяг газу в Інформаційну платформу.

 

Аналогічне стосується і актів прийому-передачі природного газу на фізичних точках виходу з ГТС – до прямих споживачів або до систем операторів ГРМ (де зазвичай власниками вузлів обліку газу є Укртрансгаз). Паперовий документ підписуватиметься Укртрансгазом лише на ті обсяги, які Укртрансгаз вніс до Інформаційної платформи.

 

Це означає, що обсяги фізично переданого газу будуть співпадати з фактичними обсягами, які вносяться в Інформаційну платформу Оператора ГТС. У підсумку це дозволить замовникам послуг транспортування природного газу бачити справжні обсяги споживання газу своїми клієнтами. А значить, прогнозувати більш точно свою підприємницьку діяльність, зменшити ризики власних збитків, а отже не закладати їх в кінцеву ціну продажу газу своїм споживачам.

 

Таким чином, інформаційна прозорість сприятиме підвищенню ліквідності ринку природного газу.


Поділитися