Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

СЕС Укртрансгазу згенерувала 38 МВт*год електроенергії в І кварталі 2019 року

05 квітня 2019 року, м. Київ – Сонячна електростанція Укртрансгазу згенерувала 38 МВт*год зеленої електроенергії за перший квартал 2019 року. Це на 27% більше, ніж за аналогічний період роком раніше, що обумовлено більшою кількістю днів із ясною сонячною погодою.

 

Цього обсягу вистачило би для забезпечення потреб в електроенергії стандартного однопід’їзного 12-поверхового будинку протягом цілого кварталу (48 квартир х 260 кВт*год).

 

Всю вироблену станцією електроенергію з грудня 2017 року філія Укргазтехзв`язок, на даху якої і знаходиться станція, у повному обсязі продає за «зеленим тарифом» до електричних мереж об’єднаної  енергетичної системи України – державному підприємству «Енергоринок». За  перший квартал 2019 року Укртрансгаз зміг виручити 237 тис. грн.

 

Філія планує у 2019 році завершити проектування другої СЕС на даху своєї адмінбудівлі.

 

Окрім того, Укртрансгаз розглядає варіанти встановлення альтернативних джерел енергії для живлення віддалених невеликих об’єктів ГТС. Інженери та фінансисти прораховують в комплексі технічну, економічну та екологічну доцільність, адже мета компанії – бути надійною та ефективною.

 

Нагадаємо, СЕС на даху філії Укргазтехзв’язок у м. Боярка Київської області є пілотним проектом відновлювальної енергетики в Групі Нафтогаз України - Naftogaz. Її запущено в експлуатацію на початку 2017 року (https://goo.gl/5iNPkP). Вона складається з 1140 сонячних панелей загальною потужністю 300 кВт. За теоретичними розрахунками станція має генерувати 400 МВт*год електроенергії на рік, при цьому найбільшу кількість енергії – 55 МВт*год на місяць – у липні, а найменшу – 6,2 МВт*год на місяць – у грудні. За весь час роботи станом на 31 березня 2019 року станція відпустила у електричну мережу 345 МВт*год зеленої електроенергії.

 


Поділитися