Укртрансгаз звертається до правоохоронних органів через сплановані незаконні дії групи РГК на газовому ринку

Групою РГК була здійснена спроба масштабної провокації з метою зриву поставок газу споживачам в розпал опалювального періоду та «переділу» ринку газу.

 

03 грудня афілійовані з групою РГК компанії (ТОВ «РГК Трейдинг» та обласні газзбути) синхронно подали в Інформаційну платформу Укртрансгазу фіктивні заявки на постачання газу близько 100 споживачам по всій Україні. При тому зазначені споживачі вже мали заведені номінації на грудень від своїх чинних постачальників, з якими в них були укладені договори. Така аномальна активність компаній РГК була зафіксована у всіх регіонах України крім Кіровоградської, Одеської, Донецької та Луганської областей (Інформація щодо задвоєних обсягів при обробці електронного файлу станом на 03.12.2018).

 

Варто зазначити, що у випадку подачі номінацій від декількох компаній на одного споживача, відповідно до Кодексу ГТС, Укртрансгазу необхідно додатково отримати листи-підтвердження від такого споживача, що збільшує тривалість опрацювання номінацій. Зазвичай Оператор ГТС може отримати в день не більше 2 подібних задвоєних заявок, як правило, внаслідок технічних помилок.

 

Наступним кроком спланованої провокації стало резонансне та демонстративне відключення газу підприємствам та закладам соціальної сфери операторами ГРМ (облгази), що входять в ту ж таки групу РГК. Відключення відбувалися, починаючи з 03 грудня, в порушення встановленої законом процедури під приводом начебто відсутності підтверджених номінацій. Їх очевидна мета – дискредитувати роботу державного підприємства Укртрансгаз та, в незаконний спосіб, стати постачальником для ряду великих та платоспроможних споживачів газу.

 

Звертаємо увагу на те, що решта компаній-постачальників вчасно і корректно подають номінації/реномінації через Інформаційну платформу на грудень, які в шатному режимі опрацьовуються Оператором ГТС.

 

Наразі ситуація зі зловмисним здвоєнням номінацій повністю врегульована співробітниками Укртрансгазу, постачальники отримали підтвердження коректних заявок. 

 

У результаті спроби масштабної дестабілізації ринку природного газу, Укртрансгаз звертається до НКРЕКП, Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та СБУ з проханням вжитих всіх необхідних дій з притягнення до відповідальності організаторів та виконавців цієї злочинної оборудки. Адже подібні незаконні дії в розпал опалювального періоду та особливо на території областей, де введено воєнний стан, можуть спричинити катастрофічні наслідки для країни.

 


Поділитися