Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз закликає ОПЗ та ВЕК не допустити протиправних дій щодо арештованих обсягів карбаміду

07 грудня 2018 року, м.Київ – Укртрансгаз звертається до керівників Одеського припортового заводу та ТОВ «Всеукраїнська енергетична компанія» з проханням не допустити протиправних дій щодо обсягів карбаміду, на який було накладено арешт у забезпечення позову Оператора ГТС за накопичені борги компанією ВЕК.

 

04 грудня стало відомо, в тому числі із засобів масової інформації, що нібито існує значний ризик привласнення арештованих обсягів карбаміду невстановленими особами.

 

Тому інформуємо, що станом на сьогодні в Автоматизованій системі виконавчого провадження міститься інформація щодо наявності арешту на обсяги карбаміду, які належать компанії ВЕК та наразі знаходиться на території ОПЗ (постанова про арешт майна боржника від 15.11.2018 року ВП №57709064).

 

Нагадаємо, що 18.10.2018 року Господарський суд м. Києва зобов`язав ВЕК, яка поставляла газ для роботи ОПЗ в 2018 році, сплатити Укртрансгазу заборгованість за надані послуги балансування та штрафні виплати в сукупному розмірі 403,6 млн грн.

 

Крім того, копії цього звернення скеровані до Генпрокуратури України та СБУ, слідчі яких наразі здійснюють досудові розслідування в рамках відповідних кримінальних проваджень.

 

Також варто зазначити, що Одеський припортовий завод є найбільшим боржником Укртрансгазу серед промислових підприємств України. Розмір його сукупної заборгованості перед оператором ГТС становить 473,3 млн грн. З них 434 млн грн складає борг за отримані послуги балансування, ще 39,3 млн грн – за послуги транспортування газу.

 

Нагадаємо, що в грудні 2017 року компанія ВЕК виграла конкурс на використання потужностей Одеського припортового заводу (ОПЗ) на давальницьких умовах. В період з січня по квітень 2018 року ВЕК спільно з ТОВ «Газоторгова компанія» були офіційними постачальниками природного газу для потреб ОПЗ, проте не забезпечили завод достатнім обсягом природного газу. В той же час ОПЗ, порушуючи Правила постачання природного газу, не контролював власне споживання та продовжував відбирати газ в обсягах, що значно перевищували підтверджені для транспортування об`єми. Такі дії спричинили накопичення постачальниками 400 млн грн боргу перед Оператором ГТС за отриману послугу балансування. 


Поділитися