Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз визначив переможців трьох малоцінових тендерів на закупівлю газу для ВТВ

12 листопада 2018 року, м. Київ – АТ «Укртрансгаз» провело в системі публічних електронних закупівель Prozorro три тендери на постачання природного газу для забезпечення ВТВ (виробничо-технологічних витрат), власних потреб і здійснення балансування – обсягами 20, 20 і 50 млн куб. м. Загальна вартість закупівель склала 760 млн грн.

 

Процедури з незначними обсягами були проведені з метою вивчення ринку пропозицій постачальників та газовидобувних компаній, що здійснюють постачання в незначних обсягах газу. В аукціоні, що відбувся, взяли участь компанії: «ДТЕК Трейдінг», ТОВ «ЕРУ Трейдінг», LLC Trafigura Ukraine та ТОВ «АКСПО Україна». Переможцем трьох процедур закупівлі стало ТОВ «ЕРУ Трейдінг», яке запропонувало найнижчу ціну. Ціна закупівлі однієї тисячі куб. м. газу в середньому склала 8445 грн (без ПДВ).

 

Передбачено, що постачальник буде зобов`язаний передати АТ «Укртрансгаз» протягом жовтня 2018 року – квітня 2019 року природний газ загальним обсягом 90 млн куб. м.

 

Нагадуємо, що в серпні 2018 року АТ «Укртрансгаз» через систему Prozorro оголосив 12 процедур закупівлі, за результатами яких були визначені переможці у 11 процедурах на постачання газу в період вересень 2018 року – квітень 2019 року сумарним обсягом 2,2 млрд куб. м на загальну суму 18,5 млрд грн (без ПДВ). Середня ціна закупівлі однієї тисячі куб. м газу склала 8409 грн (без ПДВ). 

 

В період січень-жовтень 2018 року АТ «Укртрансгаз» було фактично закуплено 2,5 млрд куб. м газу на загальну суму 26,3 млрд грн. Зазначимо, що щорічно обсяг газу, що використовується на балансування ГТС, збільшується.

 

Основна причина зростання – несанкціонований відбір газу операторами газорозподільних мереж. В свою чергу, АТ «Укртрансгаз» з метою підтримання ГТС в робочому стані вимушений закуповувати зростаючий обсяг газу для балансування за власні кошти. Це призводить до фінансового навантаження на АТ «Укртрансгаз» та збільшує ризики невиконання зобов’язань щодо транспортування природного газу споживачам України.

 

Довідково

Оператор ГТС України використовує природний газ в своїх виробничо-технологічних процесах, в першу чергу – для забезпечення транзиту газу до країн ЄС і транспортування блакитного палива українським споживачам, а також для послуги балансування. Керуючись економічною логікою, закупівельною стратегією компанії та чинним законодавством, уже третій рік поспіль Укртрансгаз здійснює закупівлі природного газу для виробничих потреб виключно на конкурентних та прозорих умовах за допомогою електронної системи публічних закупівель Prozorro.


Поділитися