Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Суд зобов`язав компанію ВЕК, постачальника газу для ОПЗ, сплатити Укртрансгазу більше 400 млн грн заборгованості

19 жовтня 2018 року, м. Київ – Господарський суд м. Києва задовольнив позов Укртрансгазу щодо стягнення з ТОВ «Всеукраїнська енергетична компанія» (ВЕК) заборгованості за надані послуги балансування та штрафних виплат в сукупному розмірі 403,6 млн грн, – повідомляє Департамент корпоративних комунікацій. 

 

Відповідно до рішення суду від 18.10.2018 обсяг коштів, який компанія ВЕК зобов'язана сплатити Укртрансгазу, складається з 400 378 812 грн

заборгованості за надані послуги балансування обсягів природного газу, 2 983 292 грн пені та 3% річних в розмірі 263 232 грн. Проте суд повністю відмовив в задоволенні позовних вимог до ТОВ «Газоторгова компанія». Тож ця частина судового рішення буде оскаржена Укртрансгазом в апеляційній інстанції. 

 

Нагадаємо, що в грудні 2017 року компанія ВЕК виграла конкурс на використання потужностей Одеського припортового заводу (ОПЗ) на давальницьких умовах. В період з січня по квітень 2018 року ВЕК спільно з ТОВ «Газоторгова компанія» були офіційними постачальниками природного газу для потреб ОПЗ, проте не забезпечили завод достатнім обсягом природного газу. 

 

В той же час ОПЗ, порушуючи Правила постачання природного газу, не контролював власне споживання та продовжував відбирати газ в обсягах, що значно перевищували підтверджені для транспортування об`єми. Такі дії спричинили накопичення постачальниками 400 млн грн боргу перед Оператором ГТС за отриману послугу балансування. 

 

Крім того, протягом 2018 року Укртрансгаз неодноразово звертався до правоохоронних органів та НКРЕКП з проханням звернути увагу на дану ситуацію та перевірити діяльність компаній, які були в зазначений період задіяні в процесі постачання газу для ОПЗ. 

 


Поділитися