Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Інформаційна платформа наповнена базами споживачів на 99% та готова до тестування учасниками ринку

23 жовтня 2018 року, м. Київ  – Укртрансгаз практично в повному обсязі завантажив дані споживачів, надані операторами ГРМ, до інформаційної платформи добового балансування. Згідно рішення НКРЕКП оператори ГРМ  мали внести всю необхідну інформацію про споживачів до 15 жовтня 2018 року. Крім того, ті оператори групи РГК, які вважали свої дані некоректними, мали надати повні бази споживачів, скріплені ЕЦП. 

 

З 45 операторів ГРМ коригування потребували дані від 25 операторів. Із них на даний час Укртрансгаз отримав та завантажив скориговані дані в повному обсязі від  8 операторів ГРМ, а саме:

 

Запоріжгаз

Дніпрогаз

Київоблгаз

Сумигаз

Харківміськгаз

Чернігівгаз

Тисменицягаз

Мариупольгаз

 

В даних, що було надано операторами, виявлено помилки. Наразі вони закінчують процес їх усунення. Оператори газорозподільних мереж, дані яких потребують значних корегувань, надали виправлені файли повторно. Ті ж з операторів, що припустили незначну кількість помилок, усунули їх самостійно, через інтерфейс користувача інформаційної платформи.

 

Проте не всі оператори надали в повному обсязі та за коректною формою дані про перетоки з іншими операторами ГРМ та суміжними газовидобувними підприємствами.

 

Укртрансгаз звертає увагу НКРЕКП та учасників газового ринку України, що наразі база споживачів дозволяє продовжувати проводити  тестування, яке розпочалося 19 жовтня. Якісне тестування учасниками ринку важливе для подальшого ефективного використання інформаційної платформи та має бути завершеним до 30 листопада поточного року. Нагадаємо, що перехід на систему добового балансування ринку природного газу відбудеться 1 грудня, згідно постанови НКРЕКП № 1134 від 28.09.2018. 


Поділитися