Укртрансгаз провів тестування інформаційної платформи добового балансування

18 вересня 2018 року, м. Київ – В системі інформаційної платформи добового балансування зареєстровано 342 контрагенти, в тому числі 37 операторів ГРМ (з 43), 22 виконавців послуги ПСО (з 38) та 44 видобувних підприємства (з 55). Компанії, які не пройдуть таку електронну реєстрацію, з 01 жовтня 2018 року не зможуть користуватися послугами транспортування природного газу в Україні.

 

Укртрансгаз, як оператора ГТС України, готується з 01 жовтня 2018 року перейти з місячного на добове балансування ГТС згідно з вимогами нової редакції Кодексу ГТС. Для цього замовникам послуг транспортування природного газу необхідно письмово звернутися до Оператора ГТС – компанії Укртрансгаз, – щоб укласти договір транспортування. Додатком до нього є заява на створення статусу користувача інформаційної платформи. Право доступу до інформаційної платформи надається після реєстрації Оператором ГТС заяви про набуття статусу користувача системи та електронної реєстрації уповноважених осіб користувача шляхом створення облікового запису для них.

 

Укртрансгаз активно працює над тим, аби кожен клієнт зміг успішно пройти електронну реєстрацію й використовувати платформу у своїй роботі. Зокрема, для цього Укртрансгаз провів 12 та 14 вересня презентації функціоналу платформи добового балансування, які відвідали близько 700 представників учасників ринку. Подальший розклад та теми презентацій за посиланням.

 

Одним із ключових питань, які звучать від представників учасників ринку під час презентацій та тестування платформи, є якість та повнота реєстрів споживачів. Обов’язок вносити до платформи повні, достовірні та актуальні дані про всіх своїх споживачів покладені на операторів ГРМ згідно норм Кодексу ГТС. Сьогодні Укртрансгаз як оператор ГТС та розробник інформаційної платформи не отримує вчасно, якісно та вичерпно інформацію, необхідну  для коректного  відображення на платформі реєстрів споживачів.

 

У серпні цього року Укртрансгаз вже звертався до Регулятора з відповідними заявами про вжиття заходів реагування на адресу ряду операторів ГРМ. Проте Регулятор відмовився провести перевірку виконання операторами газорозподільних мереж вимог Постанови НКРЕКП «Про налагодження процесу обміну даними на ринку природного газу» щодо створення бази ЕІС-кодів споживачів та їх об`єктів газоспоживання.

 

Укртрансгаз в черговий раз наголошує на необхідності операторів ГРМ виконати свої зобов`язання та надати повну та достовірну інформацію щодо їхніх споживачів в інформаційну платформу добового балансування для наповнення єдиного реєстру споживачів газу, як того вимагають положення Кодексу ГТС.


Поділитися