Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Україна зможе перейти на добове балансування щойно оператори ГРМ сформують реєстр споживачів

17 вересня 2018 року, м. Київ – Укртрансгаз закликає операторів ГРМ передати дані про споживачів в Інформаційну платформу для завершення процесу переходу на добове балансування.

 

Як повідомлялось раніше, Укртрансгаз створив інформаційну платформу добового балансування, здійснив тестування за допомогою частини контрагентів та провів ряд публічних презентацій її функціоналу для більшості представників ринку.

 

В ході презентацій учасники висловлювали занепокоєння щодо існуючої проблеми з формуванням реєстру споживачів газу. Зі свого боку Укртрансгаз неодноразово наголошував, що коректне наповнення бази даних споживачів газу є необхідною умовою впровадження добового балансування.

 

Відповідно до положень Кодексу ГТС для забезпечення електронної взаємодії та документообігу між суб’єктами ринку природного газу оператори ГРМ повинні вносити до інформаційної платформи повні та достовірні дані про всіх своїх споживачів, що визначено підпунктами 1, 2, 5-8 пункту 2 глави 4 розділу IV.

 

«Станом на сьогодні в системі реалізовані всі ключові бізнес процеси, щоб забезпечити впровадження добового балансування згідно з вимогами Кодексу ГТС. Ми працюємо над побажаннями учасників ринку щодо підвищення зручності користуванням платформою, але для того, щоб система успішно запрацювала, потрібна активна робота всіх учасників ринку. Особливо важливим є наповнення реєстру споживачів, яке має бути виконано операторами ГРМ»,  зауважив Юрій Москаленко, голова групи запровадження інформаційної платформи добового балансування.

 

Укртрансгаз в черговий раз наголошує на необхідності операторів ГРМ виконати свої зобов`язання та надати повну та достовірну інформації щодо їхніх споживачів в інформаційну платформу добового балансування для наповнення єдиного реєстру споживачів газу, як того вимагають положення Кодексу ГТС.

 

Також Оператор ГТС просить Регулятора здійснити належний контроль за діями учасників ринку щодо формування вищезгаданого реєстру, який є ключовим елементом в роботі інформаційної платформи та без якого не можливо перейти на добове балансування.


Поділитися