Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Інформаційна платформа Укртрансгазу використовуватиме захищений протокол обміну інформацією AS2/AS4

04 жовтня 2018 року, м. Київ – Укртрансгаз продовжує розвивати і вдосконалювати роботу інформаційної платформи добового балансування (ІП), зокрема впроваджуючи додаткові засоби захисту даних і каналів передачі інформації, з якими працюють користувачі ІП.

 

З метою підвищення рівня кібербезпеки та захисту інформації користувачів ІП групою розробників Укртрансгазу було запропоновано після завершення періоду тестування повністю перевести її на функціонування через захищений європейський протокол передачі даних AS2/AS4.

 

Варто зазначити, що з 2016 року цей протокол успішно застосовується Укртрансгазом при обміні комерційною та диспетчерською інформацією з усіма європейськими операторами ГТС відповідно до загальноприйнятого на європейському ринку газу стандарту обміну даними EDIG@S.

 

Протокол AS2/AS4 гарантує високу безпеку передачі файлів та повідомлень, використовує багаторівневе шифрування даних, підтримує сучасні алгоритми забезпечення криптографічного захисту інформації.

 

У зв`язку з вищезазначеним Укртрансгаз звертає увагу операторів ГРМ на необхідності здійснити до 18 жовтня 2018 року попередні налаштування та тестування процедури передачі даних по захищеному протоколу AS2/AS4.

 

Нагадаємо, що Укртрансгаз на виконання Постанови НРЕКП розробив відповідно до положень Кодексу ГТС ІТ-основу для впровадження добового балансування на українському ринку газу – Інформаційну платформу, в якій станом на сьогодні зареєструвались та пройшли навчання більше 800 користувачів.

 

З питань щодо налаштувань протоколу AS2/AS4 просимо звертатись до ІТ-спеціалістів Оператора ГТС за номером: (044) 239 77 91.


Поділитися