Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

До уваги операторів ГРМ!

13 вересня 2018, м.Київ – У вересні цього року Інформаційна платформа добового балансування вже успішно пройшла тестування частиною контрагентів, а 12.09.2018 її функціональність було презентовано публічно  представникам учасників ринку природного газу.

 

Звертаємо увагу представників операторів ГРМ, що надання в подальшому даних, у спосіб передбачений постановою НКРЕКП від 24.10.2017 № 1290, не відповідає вимогам Кодексу ГТС (в редакції 27.12.2017 року №1437, що набрала чинності з 01.08.2018). Тому надані дані не можуть бути отримані оператором ГТС.

 

Відповідно до положень Кодексу ГТС для забезпечення електронної взаємодії та документообігу між суб’єктами ринку природного газу оператор ГТС зобов’язаний створити та підтримувати функціонування інформаційної платформи, а оператори  ГРМ повинні вносити до інформаційної платформи дані, визначену  підпунктами 1, 2, 5 - 8 пункту 2 глави 4 розділу IV Кодексу, по всіх споживачах, підключених до газорозподільної системи, зокрема:

1) ЕІС-код споживача та за наявності ЕІС-коди його точок обліку;

2) EIC-код фізичної точки виходу з газотранспортної системи;

3) інформацію про прогнози споживання природного газу на кожну газову добу (D) для споживачів, по яких відбір/споживання не вимірюється щодобово;

4) інформацію про попередні обсяги споживання кожної газової доби (D);

5) інформацію про фактичне добове споживання;

6) інформацію про фактичне споживання кожного газового місяця (М).

 

Оператор ГТС України, зацікавлений у впровадженні добового балансування на ринку природного газу та, зі свого боку, забезпечує належне функціонування її електронної основи – інформаційної платформи. Тому Укртрансгаз буде й надалі продовжувати проводити публічні консультації з учасниками ринку, презентації та навчання користувачів платформи щодо роботи з інформаційною платформою.

 


Поділитися