Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

АТ «Укртрансгаз» та GAZ-SYSTEM S. A. успішно провели процедуру незобов’язуючої оцінки попиту на потужності між Україною та Польщею після 2019 року

16 липня 2018, Київ, Варшава – Оператори ГТС України та Польщі, АТ «Укртрансгаз» та GAZ-SYSTEM S. A., завершили процедуру оцінки незобов’язуючого попиту. Процедура надала можливість учасникам ринку природного газу подати незобов’язуючу заявку на потужність на кордоні Україна–Польща в обох напрямках транспортування. Результати процедури наразі аналізуються операторами, вони будуть враховані при проведенні майбутніх робіт по розширенню транскордонної потужності на кордоні Україна–Польща.

 

Учасники ринку мали можливість між 6 квітня та 8 червня 2018 року подати незобов’язуючу заявку на потужність на кордоні Україна–Польща в обох напрямках транспортування.

 

Обидва оператори виявили значний інтерес учасників ринків у транскордонних потужності в обох напрямках. Оцінка показала наступні результати:

  • близько 3,9 млрд куб. м у напрямку Польща–Україна;
  • близько 1,6 млрд куб. м у напрямку Україна–Польща, в довгостроковій перспективі.

 

Отримані результати незобов’язуючої оцінки є вагомою основою для проведення подальшого спільного аналізу та дослідження розвитку інфраструктури між ГТС України та Польщі, який, в свою чергу, дасть основу для прийняття рішення щодо наступного кроку – потенційної зобов’язуючої процедури розподілу потужності.

 

Обидва оператори проінформують учасників ринку про подальші етапи співпраці.

 

Більше інформації щодо незобов’язуючої оцінки попиту на кордоні Україна-Польща Ви можете знайти на веб-сторінках GAZ-SYSTEM та АТ «Укртрансгаз».


Поділитися