Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Невідповідність Кодексу ГТС європейському профільному законодавству ставить під загрозу реформування ринку газу України та роботу Оператора ГТСУ

20 червня 2018 року, м. Київ – Укртрансгаз вкотре звертає увагу членів профільних комітетів Верховної Ради, експертного середовища, представників Регулятора та всіх зацікавлених сторін на те, що подальше реформування ринку газу в Україні  та функціонування незалежного оператора ГТС неможливо без прийняття Кодексу газотранспортної системи України, який буде гармонізовано з профільними  європейськими стандартами.

 

Версія Кодексу ГТС, яка була затверджена НКРЕКП 27 грудня 2017 року та повинна вступити в дію з 01 серпня 2018 року, не відповідає ні духу європейського законодавства та нормам Третього енергопакету, ні практикам європейських газових операторів. Про це свідчить відсутність погодження чинної версії Кодексу з боку Європейського Енергетичного Співтовариства. Секретаріат  Співтовариства неодноразово звертав увагу НКРЕКП на необхідність приведення у відповідність всіх змін та пропозицій до Кодексу ГТС (див. лист Секретаріату Енергетичного Співтовариства від 03 листопада 2017 року та лист Секретаріату Енергетичного Співтовариства до НКРЕКП від 15 листопада 2017 року). Отже, твердження Регулятора з посиланням на листи Європейського енергетичного співтовариства про начебто погодження ним затвердженого Кодексу ГТС – є хибним. Відсутнє  підтвердження цього і на офіційному сайті Співтовариства –  www.energy-community.org.

 

Нагадаємо, Укртрансгаз на виконання вимог ч. 1 ст. 33 Закону України «Про ринок природного газу» розробив проект Кодексу ГТС, яким запроваджується добове балансування на ринку природного газу. 28 вересня 2017 року проект було направлено для розгляду та затвердження НКРЕКП у встановленому порядку. Однак НКРЕКП затвердила зміни до Кодексу ГТС відмінні від пропонованих Укртрансгазом. Кодекс у редакції, затвердженій НКРЕКП, не тільки не досягає основної мети реформи, але й ставить під загрозу саме функціонування ринку природного газу в Україні.


Поділитися