Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Метрологи Укртрансгазу взяли участь у форумі у Варшаві

06 червня 2018 року, м. Київ – Метрологи Укртрансгазу взяли участь у 2-му форумі операторів ГТС Центральної та Східної Європи, який проходив у Варшаві (Польща) у травні 2018 року.

 

Такий обмін досвідом з європейськими колегами допомагає налагодженню ефективного співробітництва між операторами ГТС сусідніх країн, а також бути в курсі провідних трендів й оволодівати найновішими фаховими розробками. Тож Укртрансгаз намагається регулярно брати участь у схожих заходах. 

 

Інженери обговорили сучасний стан технічного оснащення газовимірювальних об'єктів та особливості національних законодавчих вимог щодо роботи лічильників газу і коректорів. Поділилися практикою метрологічного нагляду за пристроями та висвітлили плани й перспективи, які випливають із законодавства та власних процедур газотранспортних підприємств. А також розібрали питання виконання технічних угод між операторами ГТС і поточний стан та перспективи реконструкції прикордонних ГВС (газовимірювальних станцій).

 

Учасники форуму додатково відвідали Метрологічний центр в Холовщице (Польща), де їм продемонстрували випробувальний стенд для калібрування лічильників газу. Він будувався три роки і наразі проходить процедуру акредитації. Для Польщі такий об’єкт має стратегічне значення, оскільки повністю задовольняє потребу країни у повірці промислових лічильників газу та дає можливість продавати такі послуги для операторів ГТС інших країн.

 

До слова сказати, в Україні такий стенд будується в місті Боярка Київської області, а поки Укртрансгаз калібрує лічильники у Німеччині, Данії та Нідерландах і, сподіваємося, тепер зможемо і в Польщі.

 

Серед компаній-учасниць форуму також були Gaz-System (Польща), Plum (Польща), Transgaz S.A. (Румунія), Eustream, a.s. (Словаччина), FGSZ LTD (Угорщина), Amber Grid (Литва), Plinacro LTD (Хорватія), Emerson (Швейцарія), Energoflow AG Switzerland (Швейцарія), Sick AG (Німеччина).

 

 


Поділитися