Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Важливі зміни: інформація для замовників послуг транспортування природного газу

22 травня 2018 року, м. Київ — ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", як оператор ГТС, звертає увагу замовників послуг транспортування на те, що, відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 № 187 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу", вказана постанова діє до 1 червня 2018 року.

 

Інформації щодо продовження дії вказаної постанови Оператор ГТС наразі не має. Таким чином, після 1 червня 2018 року, положення абзаців 9 п. 3 глави 2 розділу VIII Кодексу ГТС, якими передбачено, що при визначенні розміру фінансового забезпечення щодо оплати послуг балансування не враховуються обсяги природного газу, які плануються до транспортування в рамках виконання спеціальних обов'язків, покладених на такого замовника в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, не застосовуватимуться.

 

В силу вищезазначеного, у випадку, якщо строк дії постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 № 187 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" не буде продовжено до 1 червня 2018 року, всі без винятку замовники послуг транспортування, для отримання послуг транспортування в червні та наступних розрахункових періодах, будуть зобов'язані створити фінансове забезпечення оплати послуг балансування обсягів природного газу та підтримувати його на належному рівні, на всі обсяги природного газу, що транспортуватимуться таким замовникам послуг транспортування Оператором ГТС.

 

В іншому випадку Оператор ГТС, на підставі абз. 21 п. 3 глави 2 розділу VIII Кодексу ГТС та підп. 6 п. 1 глави 1 розділу Х Кодексу ГТС відхилятиме номінації / місячні номінації / реномінації на червень 2018 року та на наступні розрахункові періоди (окрім реномінацій на зменшення обсягів транспортування природного газу, поданих в установленому порядку), у зв'язку з відсутністю необхідного фінансового забезпечення та застосовуватиме заходи, передбачені главою 1 розділу X Кодексу ГТС.

 


Поділитися