Про зміну найменування та затвердження нової редакції Статуту

23 травня 2018 року, м. Київ — З 21 травня 2018 року офіційне найменування юридичної особи Укртрансгазу змінено з ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» на АТ «Укртрансгаз».

 

З метою приведення статуту Товариства у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» №2210-19 від 16.11.2017 року,  рішенням  №186 НАК «Нафтогаз України» — єдиного акціонера ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» — було внесено необхідні зміни до статуту Товариства та затверджено його у новій редакції.

 

В результаті набрання чинності у січні 2018 року вищезгаданого закону №2210-19, до Закону України «Про акціонерні товариства» було зроблено майже 300 доповнень і поправок. Однією з основних новацій є зміна підходу до визначення типу компанії - «публічні акціонерні товариства» (ПАТ) або «приватні акціонерні товариства» (АТ).

 

Тобто, згідно з Законом, існуючі публічні акціонерні товариства (ПАТ) залишаються за типом публічними акціонерними товариствами (ПАТ), якщо їхні акції допущені до торгів на фондовій біржі.

До решти публічних акціонерних товариств, в тому числі 100% або частина акцій яких знаходяться в державній власності, застосовуватимуться вимоги як до приватних акціонерних товариств (АТ). Відповідні перейменування та зміни до статутів всіх акціонерних товариств і банків повинні  бути здійснені до кінця 2018 року.

 

Отже, в зв'язку зі зміною типу Товариства і на виконання вимог Закону, а також з метою запобігання виведення частини акцій Укртрансгазу у вільний обіг, було прийнято рішення про перейменування юридичної особи з Публічного акціонерного товариства «УКРТРАНСГАЗ» на Акціонерне товариство «Укртрансгаз». 

 

Державна реєстрація Статуту Товариства в новій редакції була здійснена 22 травня 2018 року.

 

 

Довідково

Відповідно до статтей 1.3-1.4 нової редакції Статуту Товариства:

  • повне найменування українською мовою – Акціонерне товариство "Укртрансгаз";
  • повне найменування англійською мовою –Joint Stock Company Ukrtransgaz;
  • повне найменування російською мовою – Акционерное общество "Укртрансгаз";
  • скорочене найменування українською мовою –АТ "Укртрансгаз";
  • скорочене найменування англійською мовою - JSC Ukrtransgaz;

скорочене найменування російською мовою –АО "Укртрансгаз".


Поділитися