Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз взяв участь у Диспетчерській нараді операторів ГТС (м.Бухарест)

22 травня 2018 року, м. Київ — Укртрансгаз узяв участь у Диспетчерській нараді представників організацій країн, які здійснюють транзит російського природного газу в Україні, Молдові, країнах Балканського регіону та Туреччині. Захід відбувся 15-18 травня 2018 року в м. Бухарест (Румунія).

 

Нарада констатувала, що в 2017 році транзитна система постачання газу в країни балканського півострова і Туреччини працювала безперебійно і надійно. При цьому учасники заходу зауважили, що мали місце деякі негативні фактори, зокрема добова нерівномірність споживання природного газу фірмами-імпортерами та окремі нештатні ситуації, коли не виконувалися контрактні умови щодо рівня тиску при подачі природного газу.

 

Наприклад, протягом 2017 – 2018 років Газпром постійно не витримував контрактні тиски на вході в газотранспортну систему (ГТС) України на кордоні з Росією. В окремі періоди зниження тиску на ГВС Суджа (вхідна точка в українську ГТС на російсько-українському кордоні) сягало до 20% (замість контрактних 60-65 кгс/см2 становив біля 50 кгс/см2). Більше того, 01 березня 2018 року за 15 хвилин до початку газової доби Газпром відмовився постачати до України природний газ обсягом близько 20 млн куб. м, що призвело до ще більшого падіння тиску і поставило під загрозу транзит блакитного палива до Європи. Тоді врятувати ситуацію вдалося завдяки спільним злагодженим діям українського уряду, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та свідомому короткотерміновому обмеженню споживання природного газу українцями.

 

За результатами зустрічі були досягнуті домовленості вжити заходи зі зниження добової нерівномірності відбору газу в рамках контрактних умов та синхронізувати періоди проведення профілактично-ремонтних робіт (ППР) на 2019 рік.

 

Зауважимо, що графік проведення ППР на 2018 рік оператором ГТС України залишився без змін. 

 

 


Поділитися