Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз та GAZ-SYSTEM S.A розпочинають проведення незобов’язуючої процедури дослідження ринкового попиту на потужності на кордоні Польща-Україна

6 квітня 2018р., Київ/Варшава - ПАТ "УКРТРАНCГАЗ"  та GAZ-SYSTEM S.A, оператори газотранспортних систем України та Польщі, розпочинають проведення незобов’язуючої процедури дослідження ринкового попиту.

 

Метою цієї незобов’язуючої процедури є оцінка ринкового попиту учасників ринку на потужність на кордоні Польща-Україна та створення умов для посилення цілісності регіональних ринків шляхом розширення потужності газотранспортних систем двох країн.

 

За попередніми оцінками операторів ГТС гарантовані потужності можуть бути запропоновані учасникам ринку з 1 січня 2020 року. Незобов’язуюча процедура дослідження ринкового попиту на потужності на кордоні Польща-Україна охоплює період у 15 років, починаючи з газового року 2019-2020, беручи до уваги, що потужність   буде доступна з 1 січня 2020 року до 1 жовтня 2020 року.

 

Як зазначив віце-президент Укртрансгазу Павел Станчак, після закінчення терміну дії транзитного контракту між НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Газпром" в кінці 2019 року, оператори ГТС запровадять європейські правила взаємодії на всіх точках з’єднання та утворять єдину віртуальну точку з'єднання, яка об'єднає потужності існуючих фізичних точок з'єднання.

 

Результати проведення дослідження ринкового попиту закладуть основу для рішення операторів ГТС щодо зобов’язуючої процедури розподілу (Open season) для гарантованої потужності на кордоні Польща-Україна в обох напрямках потоку. Продемонстрований ринковий попит стане основою для прийняття рішення про будівництво нового інтерконектору.

 

Якщо після проведення такої зобов’язуючої процедури буде підтверджено ринковий попит, оператори зможуть прийняти остаточне рішення щодо розширення потужностей між Польщею та Україною в обох напрямках.   

 

Збільшення потужності в обох напрямках транспортування природного газу між Польщею та Україною значно сприятиме реалізації стратегічних цілей Європейського Союзу щодо забезпечення енергетичної безпеки та інтеграції ринку.

 

«Проведена оцінка ринкового попиту може привести до посилення цілісності регіональних ринків шляхом розширення потужності газотранспортних систем Польщі та України, – зазначив Павел Станчак, – Новий інтерконнектор надав би Україні гарантований доступ до польського LNG терміналу, а польські трейдери отримали б гарантований доступ до великих українських сховищ природного газу, а також новий маршрут з’єднання з іншими країнами через ГТС України.»

 

Для участі в оцінці, учасники ринку повинні заповнити «Форму запиту потужності» відповідно до Правил проведення оцінки та відправити заповнену форму до ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та GAZ-SYSTEM S.A. у період з 6 по 30 квітня 2018 року на адресу, визначену в правилах. Будь-які питання щодо проведення оцінюванні або заповнення форми запиту просимо надсилати на електронну адресу businesscooperation@utg.ua та openseason@gaz-system.pl

 

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та GAZ-SYSTEM S.A. проведуть оцінку отриманих форм запиту потужності та до 30 травня 2018 року оголосять про результати проведеної процедури.

 


Поділитися