Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз оцінює попит на вхідні потужності в Україну з Румунії по Трансбалканському трубопроводу

22 березня 2018 року, м. Київ – Оператор ГТС України, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» розпочинає процедуру оцінки незобов’язуючого попиту учасників ринку природного газу України та суміжних країн на гарантовані потужності у точці входу Ісакча-1-Орловка (трубопровід Транзит-1) по напрямку транспортування Румунія-Україна.

 

На основі результатів цієї оцінки ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» прийме рішення щодо майбутньої зобов’язуючої процедури розподілу гарантованої потужності (Open Season) точки входу Ісакча-1-Орловка.

 

Після введення в експлуатацію  трубопроводів TANAP та Турецький Потік, а також очікуваного початку видобутку природного газу на шельфі у Румунії, можливість транспортувати природний газ по напрямку Румунія-Україна матиме стратегічне значення, адже створить двосторонній коридор Південь-Північ та дозволить забезпечити безпеку постачання для Балканського регіону. Більше того, використання існуючої інфраструктури Трансбалканського трубопроводу стане найбільш ефективним рішенням для транспортування газу в регіоні.

 

Трубопровід Транзит-1 є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, що сьогодні використовується для транспортування природного газу до Болгарії. Довгостроковий контракт на бронювання цього трубопроводу завершився у 2016 році, і після завершення дії транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» в кінці 2019 року стане можливим виконувати вимоги європейського законодавства по цьому трубопроводу. Якщо трубопровід Транзит-1 буде працювати у реверсному напрямку, це відкриє можливість транспортувати до 5 млрд. куб. м. щорічно для потреб як великого українського ринку, так і для країн Центральної та Східної Європи через вільні потужності ГТС України. 

 

Для участі в оцінці, учасники ринку повинні заповнити «Форму запиту потужності» відповідно до Правил проведення оцінки та відправити заповнену форму до ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у період з 30 березня по 30 квітня 2018 року на адресу визначену в правилах.

 

Будь-які питання щодо проведення оцінки або заповнення форми запиту просимо надсилати на електронну адресу businesscooperation@utg.ua або за телефоном +380444612677.

 

До 31 травня 2018 року ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» проведе оцінку отриманих форм запиту потужності та до 1 червня 2018 року оголосить про результати проведеної процедури.

 

Чекаємо на ваші відповіді.

 


Поділитися