Інтеграція в європейську газотранспортну систему: Україна синхронізує дії з Угорщиною

26 січня 2017 року, м. Київ – Під час робочої зустрічі між операторами ГТС України та Угорщини, яка відбулась 18 січня, керівники ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та FGSZ оцінили результати співпраці в 2017 році та обговорили ключові аспекти для «дорожньої карти» щодо розширення взаємодії операторів після 2019 року. Попри те, що в середньо-терміновій перспективі багато факторів залишається невизначеними, компанії мають спільне бачення на те, які кроки можливо та необхідно здійснювати вже зараз.

 

В процесі напрацювання знаходиться «дорожня карта» щодо впровадження європейських практик і підходів  в перспективі прямої взаємодії двох операторів. Нею передбачається, зокрема, збільшення обсягу реверсного потоку газу по угорському маршруту за рахунок віртуального реверсу, участь операторів ГТС у регіональних інфраструктурних  проектах, реалізація ряду технічних заходів для регулювання тиску в магістральних газопроводах та інше.

 

Нагадаємо, що в 2017 році в Угорщину було протранспортовано 11,7 млрд куб. м, що на 75% більше ніж минулого року. Обсяг імпорту природного газу в Україну по угорського напрямку зріс на 1,8 млрд куб. м  або на 180% порівняно з 2016 роком.

 

«Питань до вирішення маємо достатньо, та спільне бачення майбутніх перспектив української ГТС як надійної, ефективної та  невіддільної частини європейської газотранспортної системи  дають впевненість в успіху здійснення наших планів», - підкреслив Мирослав Химко т.в.о. Президента ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». 

 

 

 

Департамент корпоративних комунікацій 

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

 


Поділитися