Укртрансгаз та румунський Transgaz SA провели консультації щодо бізнес правил по точці з’єднання Медіашу Ауріт / Теково

08 листопада 2017 року, м.КиївОператори ГТС України та Румунії провели консультації з учасниками ринку щодо бізнес правил згідно з проектом прямої угоди про взаємодію для точки з’єднання між ГТС України та Румунії «Медіашу Ауріт / Теково» відповідно до статті 4.2. Регламенту Комісії 2015/703 від 30 квітня 2015 року «Про створення кодексу мережі з взаємодії та правила обміну інформацією».

 

Нагадаємо, що проект цієї Угоди про взаємодію передбачає фізичний потік природного газу по напрямку Україна − Румунія та віртуальний потік по напрямку Румунія − Україна. Станом на сьогодні фізичне транспортування природного газу за напрямком Румунія − Україна є неможливим у зв’язку з недостатнім тиском з румунської сторони в точці з’єднання для транспортування природного газу в Україну. Потенційно оператори розглядають можливість запровадження фізичного транспортування природного газу з Румунії до України.

 

В рамках консультацій, оператори отримали відповіді від п’яти компаній, що працюють або планують працювати на ринках природного газу України та Румунії. Загалом, учасники консультацій привітали перспективу впровадження європейських правил на даній точці з’єднання і поставили ряд питань щодо змісту положень угоди, відповіді на які оператори надають у спільній заяві. Окрім цього, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» отримало лист від ПАТ «Газпром», яке зазначило, що наразі транспортування природного газу через ГТС України здійснюється згідно з історичним контрактом на транзит природного газу між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром».

 

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» продовжує активно впроваджувати кращі європейські практики на точках з’єднання з країнами-членами ЄС, забезпечуючи вільний та недискримінаційний доступ для всіх учасників українського та європейського ринків природного газу до газотранспортних потужностей. Нагадаємо, що з 16 жовтня по 15 грудня 2017 року оператори України та Румунії проводять публічні консультації щодо проекту угоди для точки з’єднання Орловка – Ісакча 2-3.

 

Основна ідея зазначеної угоди полягає у підготовці до переходу на пряму взаємодію між операторами ГТС України та Румунії після завершення дії у 2019 році історичного контракту на транзит природного газу територією України між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром», або після приведення умов цього контракту у відповідність з українським та європейським енергетичним законодавством.

 

На жаль, на сьогодні ПАТ «Газпром», посилаючись на положення діючого контракту, штучно блокує впровадження європейських практик і підходів на точках з’єднання української та європейської ГТС. Рішення цієї проблеми є однією з вимог української сторони в рамках розгляду справи у Стокгольмському арбітражі між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром».

 

 

Відділ зв’язків з громадськістю та пресою

ПАТ«УКРТРАНСГАЗ»


Поділитися