Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз проведе консультації щодо угоди про взаємодію з оператором румунської ГТС в точці Ісакча-Орловка

13 жовтня 2017 року, м.КиївОператори ГТС України та Румунії запрошують учасників ринку взяти участь в консультаціях щодо Угоди по віртуальній точці з’єднання Ісакча 2,3 – Орловка. ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» продовжує активно впроваджувати кращі європейські практики на точках з’єднання з країнами-членами ЄС, забезпечуючи вільний та недискримінаційний доступ для всіх учасників українського та європейського ринків природного газу до газотранспортних потужностей.

 

Для поглиблення інтеграції української ГТС до ГТС країн-членів ЄС, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» разом з операторами суміжних ГТС вивчають всі можливості для боротьби з монополією ПАТ «Газпром», що обмежує, а за окремими напрямками унеможливлює доступ незалежних компаній до потужностей ГТС України.

 

Бізнес практики, передбачені Регламентами Третього Енергопакету довели свою ефективність у Європі, вони оптимізують використання газотранспортних потужностей та забезпечують надійне постачання газу між країнами ЄС. Впровадження правил, за якими працюватимуть компанії під час транспортування природного газу через точки з’єднання на кордоні Україна − ЄС, дасть можливість значно збільшити використання потужностей української ГТС, а також дасть змогу налагодити транспортування між країнами ЄС через територію України.

 

Зокрема, оператори ГТС України та Румунії (компанія SNTGN TRANSGAZ SA) активно працюють над приведенням бізнес-практик у точках з’єднання між ними відповідно до вимог європейського законодавства.

У липні минулого року в рамках реалізації ініціативи CESEC, метою якої є забезпечення можливості фізичного транспортування природного газу через Трансбалканський трубопровід у двох напрямках до 2019 року, було підписано Угоду про взаємодію по точці з’єднання Ісакча 1, через яку забезпечується постачання природного газу до споживачів Болгарії.

 

У липні-серпні 2017 року оператори ГТС України та Румунії провели публічні консультації по проекту угоди для точки з’єднання Медіашу Ауріт / Теково, через яку природний газ постачається споживачам Румунії. В рамках консультацій оператори отримали низку відповідей і наразі готують спільну заяву по результатам консультацій, що буде незабаром оприлюднена.

 

Тепер оператори ГТС України та Румунії запрошують користувачів взяти участь у консультаціях щодо Угоди по віртуальній точці з’єднання Ісакча 2,3 – Орловка. Оператори пропонують надати свої коментарі щодо тексту таких положень Угоди:

1)    правила метчингу,

2)     правила алокації обсягів природного газу,

3)     правила зв’язку на випадок надзвичайних подій.

Консультації пройдуть з 16 жовтня по 15 грудня 2017 року.

 

Мета цих консультацій – зібрати думки потенційних користувачів мережі щодо транспортування природного газу через точку з’єднання Ісакча 2,3 - Орловка.

Проект цієї Угоди про взаємодію передбачає фізичний потік природного газу по напрямку Україна − Румунія та віртуальний потік по напрямку Румунія − Україна.

 

Всі відповіді надаються обом операторам англійською мовою на такі адреси: consultation_ia@transgaz.ro  та businesscooperation@utg.ua .

Будь ласка, зазначте, чи ваша відповідь містить конфіденційну щодо третіх сторін інформацію.

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та SNTGN TRANSGAZ SA проведуть спільну оцінку отриманих протягом консультацій коментарів та у разі необхідності внесуть відповідні зміни до проекту Угоди про взаємодію.

Положення проекту Угоди про взаємодію між ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та SNTGN TRANSGAZ SA доступні за посиланням.

 

Чекаємо на ваші відповіді.


Поділитися